اخبار فرش ماشینی

آغاز سرمايه‌گذاري ميليارد دلاري خارجي‌ها در مازندران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

استاندار مازندران از آغاز سرمايه‌گذاري پنج‌ميليارد دلاري خارجي‌ها در طرح‌هاي عمراني، خدماتي و گردشگري در مناطق مختلف اين استان خبر داد. سيد علي اکبرطاهايي در گفت‌وگو با خبرگزاري مهر، افزود: هم‌اکنون سرمايه‌گذاري 10 ميليون دلاري شرکت قزاقستاني در سيلوي بندر اميرآباد، سرمايه‌گذاري 500 ميليون دلاري سرمايه‌گذاران اماراتي و کويتي در منطقه سياه بيشه کندوان و سرمايه‌گذاري 400 ميليون دلاري شرکت‌هاي آلماني در بخش لاريجان آمل از مهم‌ترين سرمايه‌گذاري‌ها در استان است. وي افزود: سرمايه‌گذاري 130 ميليون دلاري گروه ترکيه‌اي براي نساجي مازندران نيز گشايش ارزي شده است.

استاندارمازندران تصريح کرد: شماري از سرمايه‌گذاران مازندراني و مقيم خارج کشور، مقدمات سرمايه‌گذاري در ساخت چند هتل بين‌المللي و تله‌کابين در غرب استان را انجام دادند و پيشرفت‌هاي اجرايي هم دارند. طاهايي به دور سوم سفر هيأت دولت به مازندران اشاره کرد و گفت: اسناد مقدماتي سفر سوم با وزيران و روساي سازمان‌ها تفاهم شده و در برخي موارد هم که تفاهم حاصل نشده است، در جلسه هيات دولت در استان انجام خواهد شد. وي با بيان اينکه حدود 70 درصد از مصوبات دور دوم سفر دولت به مازندران محقق شده است، تصريح کرد: در دو سفر دولت از طرح‌هاي مهم و بزرگ تاثيرگذار در مازندران بهره‌برداري شد.
استاندارمازندران، با اشاره به افتتاح کارخانه خودروسازي در بابل، سکوي شناور ايران‌البرز و کارخانه فولاد در بندراميرآباد بهشهر به عنوان مهم‌ترين مصوبات ابراز اميدواري کرد که در دور سوم سفر دولت به مازندران بتوان طرح‌هاي قابل‌توجهي براي توسعه و پيشرفت تمامي بخش‌هاي استان مصوب کرد.

پنبه بورسي مي‌شود     

تفاهم‌هايي براي عرضه پنبه در بورس کالاي ايران انجام شده و اين محصول پس از بررسي‌هاي کارشناسان، بورسي مي‌شود.  بهرام نظري، مدير‌عامل اتحاديه پنبه‌کاران با بيان اين مطلب افزود: با ارائه پنبه در بورس و تعيين قيمت‌ها در اين سيستم، از سوء‌استفاده‌هاي احتمالي جلوگيري مي‌شود. او افزود: مي‌توان بازار پنبه را طوري مديريت کرد که منافع توليدکننده و مصرف‌کننده در آن لحاظ شود. نظري تاکيد کرد: براساس طرحي که اتحاديه پنبه‌کاران به رئيس‌جمهوري ارائه کرده اين مجموعه با شبکه تعاوني‌ها قادر به مديريت توليد پنبه در کشور است. او در‌خصوص وضعيت جذب پنبه توليد داخل توسط صنايع نساجي، گفت: با توجه به افزايش قيمت‌هاي جهاني پنبه، در حال حاضر وضعيت خريد توسط صنايع نساجي مطلوب است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا