اخبار نساجی

آموزش بايد موجب اشتغالزايي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

قم- رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: آموزش بايد بگونه اي باشد كه بستر مناسبي براي اشتغالزايي ايجاد كند.

به گزاش ايرنا، ‘علي لاريجاني’ روز پنج شنبه در ديدار با مسوولان فني و حرفه اي قم، افزود: سازمان هاي متولي آموزش بايد حرفه ها را بر اساس نيازسنجي و مطابق با فناوري هاي روز توسعه دهند.
وي ، حرفه هاي صنعت، اتومبيل سازي، گردشگري و دامپروري را از جمله آموزش هاي مورد نياز دانست و افزود: امروز آموزش هاي تكنيكي و به روز در جهت توسعه و پيشرفت كشور نياز است.

نماينده قم در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: بطور مثال آموزش توسعه توريسم زيارتي، درآمدزايي و اشتغالزايي بالايي به همراه دارد و مي توان با هزينه كم و ايجاد اماكن اقامتي، مدت توقف مسافران را افزايش داد.
وي اضافه كرد: متاسفانه آموزش هاي دانشگاهي نتوانسته است بستر مناسب براي اشتغالزايي ايجاد كند و خروجي دانشگاه مناسب با نياز جامعه نيست، بطوريكه دانشجويان پس از گرفتن مدرك دانشگاهي وارد بازار آزاد مي شوند.
لاريجاني اظهار اميدواري كرد: سازمان فني و حرفه اي با همكاري بخش خصوصي بتواند نيروي كار را با نيازسنجي و برنامه ريزي بر اساس نياز كشور آموزش دهد.
وي خطاب به مسوولان متولي آموزش در كشور، تاكيد كرد: تا جايي كه مي توانيد گرايش به كارگيري بخش خصوصي در آموزش ها را گسترش دهيد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: هنوز موتور سرمايه گذاري در استان قم فعال نيست و نيازمند همت مسوولان است تا جهش سرمايه گذاري در قم زياد و فضاي كسب و كار تسهيل شود.
در ابتداي اين ديدار ‘احمد عطارنيا’ مديركل فني و حرفه استان قم گزارشي از عملكرد اين اداره كل ارايه كرد

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا