اخبار فرش ماشینی

ايتاليا 22 ميليون يورو ماشين‌آلات نساجي به ايران صادر كرد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

به نقل از امور فرهنگي و ارتباطات شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان، جورجيو كالكولي در سمينار بازرگاني سفارت ايتاليا در اصفهان افزود: اين ميزان در سال 2007، حدود 34 ميليون يورو بوده است.
وي اظهار داشت: انجمن توليدكنندگان ماشين‌آلات نساجي ايتاليا تعاملات بسيار سازنده‌اي با شركت‌هاي ايراني فعال در اين زمينه داشته و اقدامات موثري را براي به روز كردن اطلاعات دست‌اندركاران اين صنعت در ايران انجام داده است.

مسئول انجمن توليد كنندگان ماشين‌آلات نساجي ايتاليا با اشاره به اينكه 80 درصد از گردش مالي صنعت نساجي ايتاليا از طريق شركت‌هاي عضو اين انجمن صورت مي‌گيرد، افزود: اين انجمن شركت‌هاي فعال در اين زمينه را دور هم جمع كرده تا تعاملات فعالان اين بخش با يكديگر را تقويت سازد.
كالكولي هدف از برگزاري اين سمينار را ايجاد ارتباط دوستانه و فعالانه ميان شركت‌هاي ايراني و ايتاليايي شركت كننده و ايجاد پايه‌اي براي همكاري‌هاي آتي در اين مورد دانست و گفت: با توجه به قابليت‌هاي فراوان ايران در صنعت نساجي، اميدواريم اين صنعت طي سال‌هاي آينده بيش از پيش در ايران گسترش يابد.
در ادامه نماينده يكي از شركت‌هاي ايتاليايي حاضر در جلسه، بر لزوم افزايش فناوري‌هاي كاربردي صنعت نساجي در ايران تأكيد كرد و گفت: ايران بايد ترتيبي فراهم كند تا به نيازهاي اساسي بازار نساجي خود، واقف شود.
جواني سوماريوا بيان داشت: توجه بيشتر به فرآيند كنترل كيفي محصولات، بازرسي نهايي، بسته‌بندي و حمل، ايجاد قابليت رديابي محصول، نيازسنجي مشتري و اطلاعات مشتري‌يابي از ديگر ملزومات صنعت نساجي در ايران است.
وي ادامه داد: تجارب كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه در اين بخش نشان مي‌دهد، محصولات سازگار با محيط زيست، همواره اقتصادي‌تر هستند.

وي بر توجه به كاهش ضايعات محصول و ارتقاي اتوماسيون صنعتي در ايران به منظور كاهش اتلاف زمان، افزايش توليد و افزايش بهره‌وري تاكيد كرد و بيان داشت: اين امر به معناي حذف نيروي انساني نيست، بلكه راهكاري براي افزايش بهره‌وري نيروي انساني ماهر در واحد زمان و در نتيجه ارتقاي ميزان توليد و ارزش كيفي محصولات است.
در اين همايش كه با همكاري و مشاركت دفتر مركزي بخش توسعه بازرگاني سفارت ايتاليا در ايران و انجمن توليد كنندگان ماشين‌آلات نساجي ايتاليا برگزار شد، 10 شركت ايتاليايي فعال در زمينه نساجي بخش چاپ، تكميل و رنگرزي به معرفي مجموعه خود و توليدات و نوآوري‌هاي اخير خود پرداختند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا