اخبار فرش ماشینی

جوايز صادراتي فرش دستبافت به 10درصد‎ ‎افزايش مي يابد‎ ‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون تحقيقات و مدير آموزش مرکز‎ ‎ملي فرش ايران گفت: در راستاي ارتقاء منزلت و جايگاه فرش دست بافت، جوايز صادراتي‎ ‎اين کالا از پنج درصد به 10درصد افزايش مي يابد‎. ‎
‎”‎محسن حسن زاده‎” در سومين جشنواره فرش دستبافت استان مرکزي “گره زرين” افزود: پنج درصد‎ ‎اين جوايز ، غير مستقيم و به افرادي که به تبليغات و بازارهاي جديد توجه داشته‎ ‎باشند تعلق خواهد گرفت‎.
‎وي گفت: در بعد اقتصادي فرش از دير باز تاکنون همواره‎ ‎به عنوان مهمترين کالاي صادراتي غير نفتي مطرح بوده و به خاطر تنوع و گوناگوني در‎ ‎طرح و رنگ و بافت جزو معدود کالاهاي است که مصرف کنندگان با سلايق مختلف را تحت‎ ‎گستره خود قرار مي دهد‎.
‎وي افزود: در ايران فرايند توليد تا رسيدن محصول به دست‎ ‎مصرف کننده فاصله زماني زيادي را طي مي کند و اين خلاء موجب شده تا کشورهاي رقيب با‎ ‎توجه به شناخت سلايق بازار و سفارش پذيري مطلوب فرشهاي خود را روانه بازار کنند‎.

‎وي گفت: يکي از دلايل افول فرش دستباف ايران در بازارهاي جهاني ناهماهنگي توليد‎ ‎با نياز مشتريان و يا ناهماهنگي توليد با سلايق مصرف کنندگان فرش دستباف است‎ .
‎وي ادامه داد: شناسايي مشتريان کليدي و تمايلات خريداران و کانالهاي توزيع و‎ ‎راههاي نوين وردود به بازارهاي هدف از جمله اهداف مرکز ملي فرش ايران است‏‎.
‎وي‎ ‎گفت: مرکز ملي فرش در راستاي ارتقاي رفاه ذينفعان و افزايش تقاضاي داخلي و خارجي‎ ‎فرش مصمم است با بهره گيري از ظرفيتهاي علمي و فني و اجرايي کشور و استفاده از‎ ‎فناوري روز و کارآمد زنجيره عرضه فرش بستري مناسب براي فرش ايران در بازارهاي هدف‎ ‎ايجاد کند

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا