اخبار فرش ماشینی

خروج غیرقانونی مواد اولیه صنعت چرم

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تایب رئیس هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات پوشاک،نساجی و چرم ایران هشدار داد :

خروج غیرقانونی مواد اولیه صنعت چرم

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی ، پوشاک و چرم ایران از پدیده‌ای جدید در قاچاق خبر داد و گفت: متاسفانه نوع جدید از قاچاق در صادرات شکل گرفته است که برخي افراد با كم‌اظهاري، پوست گاوي را تحت عنوان پوست گوسفندي از كشور خارج مي‌كنند. به گفته وی، با قاچاق مواد اولیه چرم به خارج از کشور، لطمه بسیار شدیدی به این صنعت وارد شده است.

شاهین فاطمی با اشاره به اينكه ادامه‌ روند كنوني منجر به تعطیلی کامل واحدهای تولیدی محصولات چرمی خواهد شد ، افزود: صادرات پوست گوسفندي از كشور آزاد بوده و عده ای با استفاده از اين موضوع پوست گاوي را تحت عنوان پوست گوسفندي از مرزهای کشور خارج می کنند.

وي تاكيد كرد: به رغم نیاز شدید واحدهای داخلی به چرم گاوی،متاسفانه صادرات بي‌رويه‌ مواد اوليه اين صنعت كارخانه‌هاي داخلي را به شدت تهديد مي‌كند.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک،نساجی و چرم ایران، با انتقاد از تعرفه 90 درصدی مواد اولیه چرم گفت: صنعت چرم کشور با تعیین تعرفه بالا و اعمال عوارض سنگین از بحران خارج نمی شود و در حالی که تعرفه 90 درصدی تولیدکنندگان داخلی را محدودتر و راه دسترسی آنها به مواد اولیه با کیفیت را می بندد و بدتر از همه این است که عواید حاصل از این تعرفه به تولید کنندگان چرم تعلق نمی گیرد .

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

به گفته فاطمی، تعرفه 90 درصدی در صنعت چرم تنها راه قاچاق را بازتر می کند و از این رو مسوولان باید برای حمایت از تولید داخل به دنبال راه های دیگر باشند. به اعتقاد وی، استفاده قانونی از منابع طبیعی در دنیا حق هر صنعتگر و تولیدکننده ای است که برای فعالیت اقتصادی خود ارزش قائل است.

فاطمی همچنین با بیان اینکه بیش از 15 سازمان و ارگان موازی، مقابل صنعت پوشاک و نساجی کشور ایستاده اند، گفت: در حال حاضر فعالان و مدیران این بخش بیشتر زمان کاری خود را در راهروهای سازمان ها و ارگان های دولتی برای حل مشکلات واحد تولیدی خود می گذرانند و این موجب تشکیل اقتصاد زیرزمینی می شود . نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک،نساجی و چرم ایران خواستار توجه مسوولان به توسعه برندها و برند سازی در این صنعت شد و به زعم خود تصریح کرد که باید به برند سوزی در صنعت پوشاک و نساجی و چرم پایان داد.

براساس آمار منتشر شده از سوي وزارت صنايع و معادن، نزديك به 50 ميليون فوت مربع چرم سنگين و 65 ميليون فوت مربع چرم سبك در بيش از 350 واحد چرمی تولید می شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا