اخبار فرش ماشینی

رئيس سازمان بازرگاني استان قم: قم نيازمند موزه فرش است‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئيس سازمان بازرگاني استان قم خواستار توجه به صنعت فرش و همچنين راه‌اندازي موزه فرش قم شد‎. به‎ ‎گزارش خبرگزاري فارس از قم، حسن جمشيديها پنجشنبه شب در سومين جشنواره فرش‎ ‎دستباف استان قم با اشاره به موضوع فرش در قم بيان داشت: 95 درصد فرش‎ ‎استان قم صادراتي بوده و از جايگاه بسيار مهمي برخوردار است‎.    ‎وي‎ ‎تصريح كرد: 50 هزار شغل نيز در استان از صنعت فرش به صورت مستقيم و‎ ‎غير‌مستقيم ايجاد شده كه با توجه به اين اشتغال‌زايي بايد براي رفع مشكلات‎ ‎صنعت فرش تلاش كرد‎
‎رئيس سازمان بازرگاني استان قم گفت: با‎ ‎همكاري مركز ملي فرش ايران و مسئولان كارهاي خوبي در خصوص صنعت فرش انجام‎ ‎شده و اميدواريم شاهد ثمر بخش بوده اين تلاش‌ها باشيم‎.
‎جمشيديها‎ ‎با اشاره به موضوع بيمه قالي‌بافان يادآور شد: اين موضوع از دغدغه‌هاي‎ ‎اصلي قالي‌بافان است و بايد به صورت دقيق و كامل اجرايي شود تا دغدغه‎ ‎قالي‌بافان نيز برطرف شود‏‎.

*6800 ‎نفر از قالي‌بافان براي سهام عدالت ثبت نام كرده‌اند‎
‎وي‎ ‎اضافه كرد: 6 هزار و 800 نفر از خانواده‌هاي قالي‌بافان براي سهام عدالت‎ ‎ثبت‌نام كرده‌اند و 5 هزار نفر نيز برگه سهام خود را دريافت كرده‌اند‎.
‎رئيس‎ ‎سازمان بازرگاني استان قم با اشاره به موضوع توليد و صادرات فرش در‏‎ ‎سال‌هاي اخير گفت: با توجه به ركود اقتصادي در كشورهاي غربي و با توجه به‎ ‎اينكه بيشترين كشورهاي اروپايي در بازار فروش فرش بوده‌اند، مشكلاتي را‎ ‎براي توليد‌كنندگان به وجود آورده است‎. ‎جمشيديها ادامه داد: همچنين افزايش مواد اوليه توليد فرش نيز يكي ديگر از مشكلاتي است كه ايجاد شده كه بايد برطرف شود‎.

*‎مشكل كم بودن دستمزد قالي‌بافان برطرف شود‎ ‎
وي‎ ‎با اشاره به دستمزد بسيار پايين قالي‌بافان اظهار داشت: اين موضوع نيز‎ ‎بسياري از مشكلات را به بار آورده كه بايد برطرف شود و اگر به اين موضوع‎ ‎اساسي توجه نشود، قطعا شاهد مشكلات بسياري خواهيم بود‎.
‎رئيس‎ ‎سازمان بازرگاني استان قم با اشاره به اهميت توجه به صنعت فرش در قم تاكيد‎ ‎كرد: بايد موزه فرش در قم داير شود تا همگان بتوانند از فرش‌هاي نفيس قم‎ ‎ديدن كنند‎. جمشيديها همچنين ادامه داد: در نمايشگاه دائمي نيز‎ ‎ضروري است سالني ويژه فرش داير شود تا شاهد استفاده موثر از اين صنعت در‎ ‎قم باشيم‎.

*‎فروش فرش به صورت مجازي‎ ‎
رئيس سازمان بازرگاني استان قم بيان داشت: برنامه‌اي را در دستور كار خود داريم تا بتوان فرش را به صورت مجازي خريد كرد‎.
‎وي افزود: همچنين در نظر داريم تا فرش قم را در مراكز تجاري خارج از كشور نيز معرفي كرده و در آن واحدها نيز ارائه دهيم‎.   

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا