اخبار فرش ماشینی

رئيس مركز ملي فرش ايران خبر داد:‌ حمايت از تجار فرش ايران براي شركت در نمايشگاه دموتكس شانگهاي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئيس مركز ملي فرش ايران گفت: براي توسعه بازارهاي جديدمان در هزينه غرفه در نمايشگاه دموتكس شانگهاي كه در مارس 2011 برگزار مي‌شود، صد در صد از تجار حمايت مي‌كنيم و به دنبال اين هستيم تا بازار چين را به عنوان بازارهاي اولويت‌دار خود معرفي كنيم.
فيصل مرداسي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با بيان اينكه هماهنگي لازم با سفارت ايران در چين براي حمايت صد در صدي از نمايشگاه دموتكس اظهار داشت: چنين حمايتي در كشورهاي ديگر انجام نمي‌شود و فقط مخصوص نمايشگاه دموتكس درچين است.
وي در واكنش به اين سؤال كه چين در حال حاضر يكي از رقباي ما در بازار فرش دستباف است و آيا چنين اقدامي مي‌تواند براي توسعه صادرات فرش دستباف ايراني مؤثر باشد، اظهار داشت: آمارهاي صادرات فرش چين نشان‌دهنده اين است كه اين كشور در حال از دست دادن بازارهاي فرش خود است و به سمت ديگري از كالاها براي سرمايه‌گذاري در حال حركت است.

رئيس مركز ملي فرش ايران گفت:‌حضور فرش ايران در قلب كشور رقيب حكايت از توانمندي فرش ما دارد.
وي افزود: در نمايشگاه اخير كه در شينينگ برگزار شد ايراني‌ها مشاركت خيلي خوبي داشتند و توانستند جذابيت فرش دستباف ايران را حفظ كنند.
مرداسي همچنين گفت: در نمايشگاه اكسپو شانگهاي در پاويون جمهوري اسلامي ايران برترين غرفه و مهمترين محصول صنايع دستي ايران فرش دستباف است كه با استقبال مراجعه‌كنندگان روبرو بوده است. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا