اخبار فرش ماشینی

نساجي آمريکا در رقابت با چين در حال نابودي است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

شبکه فرانس 24 با اشاره به يک کارخانه نساجي در پوتسداون در ايالت پنسيلوانيا گزارش مي‌دهد: نسل کارگر نساجي آمريکايي، گونه‌اي در حال انقراض است.
در حالي که اغلب کارخانه‌هاي نساجي براي افزايش بهره‌وري اقتصادي به چين نقل مکان کرده‌اند، هنوز کارخانه‌اي در پنسيلوانيا وجود دارد که پيراهن‌هاي صد درصد آمريکايي توليد مي‌کند. کتي‌گري، خياط، با افتخار مي‌گويد: در کارخانه ما همه چيز آمريکايي است. چرخ خياطي، نخ و سوزن همه داخلي هستند.

شبکه فرانس 24 گزارش مي‌دهد: با اين حال زمانه براي محصولات نساجي ساخت آمريکا بسيار سخت است و محصولات کارخانه مشتريان چنداني ندارند. ديو بارتمن، مدير اين کارخانه که لايف وير نام دارد، مي‌گويد: ما مجبور شديم به علت کمبود درآمد خيلي از نيروها را تعديل کنيم. همين الان ما چهار روز در هفته روزي شش ساعت کار مي‌کنيم. در حالي که در حالت عادي بايد پنج روز کاري هشت ساعته در هفته داشته باشيم.
شبکه فرانس 24 گزارش مي‌دهد: به جز رقابت چين در عرصه توليد با قيمت تمام شده کمتر، آمريکايي‌ها از رفتار دولت چين هم مي‌نالند و بر اين باورند که دولتمردان چيني با پايين نگه داشتن ارزش برابري يوآن نسبت به دلار، قصد دارند بازار آمريکا را با محصولات ارزان‌تر تسخير کنند. ديو بارتمن مي‌گويد: اين رقابت ناعادلانه است. آنچه دولت چين مي‌کند، نوعي پرداخت يارانه به توليد کنندگان اين کشور است.

آلبرت کايدل، اقتصاد‌دان متخصص چين، با رد اتهامات وارده به چيني‌ها، اشتباه آمريکايي‌ها را در اين مي‌داند که به توليد محصولاتي که ديگر کشورها مي‌توانند آنها را ارائه کنند، ادامه مي‌دهد. وي مي‌گويد: اين کار آساني است که بگوييم موفقيت چيني‌ها به اين دليل است که تقلب مي‌کنند و قواعد را رعايت نمي‌کنند. اما اين واقعيت ندارد. واقعيت اين است که ما ديگر يک کشور در حال توسعه نيستيم. کارگران ما بايد کيفيت بالاتري به دست آورند و در بخش فنآوري‌هاي نوين کار کنند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا