اخبار نساجی

نمايش مشخصات فرش دستباف برروي تلفن همراه

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تهران – رييس مركز ملي فرش ايران گفت:با نصب ديتا ماتريس برروي فرش دستباف، خريداران مي‌توانند با تلفن همراه ازشكل ويژه آن كه درپشت فرش نصب مي شود،عكس گرفته واز طريق اينترنت موبايل كاتالوگ الكترونيكي آن را مشاهده كنند.

به گزارش ايرنا از مركز ملي شماره گذاري كالا و خدمات ايران (ايران كد)’فيصل مرداسي’افزود: با نصب ديتاماتريس برروي فرش دستباف، خريداران مي توانند قبل از خريد با تلفن همراه خود ازشكل ويژه ديتا ماتريس كه شطرنجي است و درپشت فرش نصب مي شود، عكس گرفته واز طريق اينترنت موبايل كاتالوگ الكترونيكي فرش را كه حاوي مشخصات واقعي و تاييد شده فرش است را روي موبايل خود مشاهده كنند.

وي ادامه داد: بدين ترتيب جلوي بخش عمده‌اي از آسيب هايي كه ممكن است به خريداران فرش وارد شود گرفته مي شود چراكه اطلاعات صحيح و قانوني به سريعترين شكل در اختيار آنها خواهد بود.
وي متذكر شد اين امر به ويژه در زمينه بهينه سازي وكيفي سازي صادرات فرش وحفاظت از نام وجايگاه فرش ايراني در جهان و جلوگيري از سواستفاده از آن اهميت دارد.

رييس مركز ملي فرش ايران تصريح كرد بنابراين با توجه به اينكه ايران كد شناسنامه كالا به شمار مي رود، نصب ايران كد يا ديتاماتريس آن بر روي فرش دستباف مي تواند منجر به اطمينان خاطر خريداران اين كالاي سرمايه‌اي شود.
مرداسي اظهار داشت: ايران كد هم اكنون در قلمرو فرش دستباف در حال اجرايي شدن است و البته اجراي آن به دليل قرار داشتن در مراحل اوليه، به صورت محدود انجام مي شود و در سال 90 هم ادامه خواهد يافت.
وي با بيان اينكه نصب ايران كد بر روي كالاها در برنامه پنجم توسعه مورد اشاره و تاكيد قرار گرفته است، افزود: نگاه ايران كد در فرش دستباف يك نگاه تشويقي است و قرار بر اين است كه با نصب اين شناسنامه جامع، به نوعي كيفيت فرش دستباف تضمين شود

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا