اخبار فرش ماشینی

پرسش15 نماينده از “محرابيان”: صنعت نساجي کجا مي‌رود؟‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

يک نماينده مجلس از سوال 15نماينده مجلس از وزير صنايع و معادن در خصوص علت بي‌توجهي به جايگاه صنعت نساجي در کشور و تعطيلي صنعت نساجي کشور خبر داد.‏

‏ “بهمن اخوان” نماينده تفرش و آشتيان در گفت‌وگو با خبرگزاري مهر با بيان اينکه صنعت نساجي کشور به دليل واردات بي رويه نخ و پارچه و پوشاک در شرايط سخت قرار گرفته و آينده آن مبهم است، گفت: 15 نماينده مجلس خواستار پاسخگويي محرابيان، وزير صنايع در اين خصوص شدند.
وي گفت: سوال ما اين است كه استراتژي و سياست مشخص در صنعت نساجي چيست و وزارت صنايع و معادن براي حفظ توسعه صنعت نساجي چه اقداماتي را معمول داشته و چه برنامه‌اي دارد. عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت: آنچه اکنون مشاهده مي‌شود اين است که صنعت نساجي کشور به دليل واردات بي‌رويه نخ و پارچه و پوشاک به تعطيلي کشيده شده و آينده آن مبهم است.
“اخوان” گفت: اشتغال موجود در اين صنعت با خطر جدي مواجه شده و واحدهاي نساجي کشور يکي پس از ديگري با خطر سقوط مواجه است.

وي ادامه داد: سوال نمايندگان مجلس از علي‌اکبر محرابيان، وزير صنايع که متولي صنعت کشور است اين است که اين وزارتخانه در جهت حمايت از اين صنعت و تنظيم تعرفه کالاهاي نساجي و تامين نقدينگي چه تدابيري انديشيده است.
به گزارش مهر، سيد فاضل موسوي نماينده خدابنده ، صمد مرعشي نماينده رودبار، علي بنايي نماينده قم، عليرضا منادي نماينده تبريز، فخرالدين حيدري نمايند سقز و بانه، امير طاهرخاني نماينده تاکستان، نادر قاضي پور نماينده اروميه، ابوالفتح نيکنام نماينده تنکابن، مهدي شهرياري نماينده بجنورد، فرهاد بشيري نماينده پاکدشت، مقداد نجف‌نژاد نماينده بابلسر، امين شعباني نماينده سنندج، اقبال محمدي نماينده مريوان، سيد علي ميرخليلي نماينده ميناب و بهمن اخوان نماينده تفرش و آشتيان 15 نماينده اي هستند که با طرح اين سوال خواستار حضور محرابيان در کميسيون تخصصي و پاسخگويي به سوالات شدند. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا