اخبار فرش ماشینی

پلي استر ليفي مناسب براي‏ لباسهاي فوتبال ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تا به حال به اين فكر كرده ايد كه لباس هاي ورزشي كه فوتباليست ها براي يك مسابقه فوتبال به تن مي كنند از چه جنسي توليد مي شوند؟ تقريبا تمام اين لباسها از پلي استر يا مخلوطي از پلي استر و پنبه توليد مي شوند .  اين به دليل اين است كه پلي استر داراي استحكام خوب و دوام زيادي است و نياز به مراقبت زيادي ندارد.

معمولا اين تركيب، تركيبي از 65 درصد و 35 درصد پنبه است. پلي استر داراي مقاومت سايشي و مقاومت كششي خوبي است و همچنين درصد ازدياد طول خوبي دارد.

پلي استر فقط  4 دهم درصد از وزن  خود را آب جذب مي كند در حالي كه اين عدد براي نايلون 4 درصد و براي پنبه 8 درصد است.  پلي استر به سرعت خشك شده و خيلي سخت چروك مي شود و به همين خاطر لباسهاي تهيه شده از پلي استر نيازي به اتو ندارند.

پلي استر داراي مقاومت حرارتي بالايي است و در دماي 200 درجه سانتي گراد ذوب مي شود. همچنين در پروسه توليدي لباس به راحتي تثبيت مي شود و پارچه پلي استر تا زمان زيادي حالت مورد نظر را حفظ مي نمايد.
‏‏پلي استر ذاتا لكه و كثيفي را سخت جذب مي كند و براي يك لباس مناسب و خوب فوتبال مي توان در مرحله تكميل پارچه آنرا نيز ضد آب كرد.
در پايان لازم  به ذكر است كه با توجه به فراگير شدن فوتبال در جهان امروزه سايت هاي زيادي وجود دارند كه به شما امكان طراحي آنلاين لباسهاي ورزشي  و به ويژه  لباس فوتبال را مي دهد تا از طريق اينترنت رنگ، مدل، نوشته و لوگوي لباس مورد نظر خود را طراحي كنيد كه از آن جمله مي توان به وب سايت  ‏footballkitdesigner  ‎‏  اشاره كرد. ‏
تحريريه صنعت كهن ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا