اخبار فرش ماشینی

افزايش چشمگير چکهاي برگشتي/ آثار تحريم را ناديده نگيريم ، مديريت کنيم‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‎رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران با اشاره به افزايش چشمگير چکهاي برگشتي گفت: اين موضوع نشان مي دهد که اقتصاد کشور در مسير مطلوب قرار ندارد.‏‎ ‎

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نهاونديان امروز در يک نشست خبري با خبرنگاران‎ ‎گفت: وظيفه ما نسبت به وضعيت فعلي که تحريمها پيش روي اقتصاد ايران قرار‎ ‎داده است، تلاش براي رفع مشکلات است، البته قبول تحريم به معناي قبول‎ ‎سياست تحميل انزواي ايران از سوي دشمن نيست، بلکه بايد براي رفع تحريم و‎ ‎آثار آن تلاش کنيم‎. ‎رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران افزود: بنابراين مهم آن است‏‎ ‎که بدون اينکه جملاتي را به زبان آوريم که بدخواهان ايران را از اين تصور‎ ‎شاد کند که تيرشان به هدف خورده است، بايد براي کمک به فعالان اقتصادي در‎ ‎عبور از شرايط تحريم کمک کنيم‎.

وي تصريح کرد: نبايد کاري کرد که دشمنان فکر کنند که با تحريم‎ ‎اقتصادي، به مقصود سياسي خود رسيده اند، البته نبايد تحريم و آثار آن را‎ ‎نيز ناديده انگاشت؛ به اين معنا که در بحث هجمه و صدماتي که تحريم دارد،‎ ‎نفي آثار منفي يا انکار آن وظيفه اصلي ما نيست، بلکه بايد اولا با شناخت‎ ‎کامل آثار تحريم کمک به رفع آن کنيم، ثانيا براي گسترش آگاهي جهاني در‎ ‎اينکه تحريم اقتصادي روش بدي است، تلاش نمائيم‎. ‎نهاونديان با تاکيد بر ضرورت رعايت اخلاق کسب و کار از سوي کسبه و‎ ‎فعالان اقتصادي کشور گفت: در عين حالي که بايد بر روي پيشرفت تکنولوژي کسب‎ ‎و کار و استفاده از فناوري هاي نوين و بهبود تجاري و تسهيل آن کار کنيم،‎ ‎بايد اخلاق کسب و کار را نيز مدنظر داشته باشيم‎.

وي افزود: کاهش سرمايه و اعتماد اجتماعي مسائل مهم امروز اقتصاد ايران‎ ‎هستند، اينکه رقم چکهاي برگشتي مرتبا در حال افزايش باشد، زنگ هشداري به‎ ‎شمار مي رود و نشان مي دهد که وضع اقتصادي کشور در مسير مطلوب قرار ندارد،‏‎ ‎البته از سوي ديگر نشان مي دهد که التزام و الزام اخلاقي در کسب و کار هم‎ ‎رعايت نمي شود، چرا که فردي که چک دريافت مي کند، متعهد نسبت به کسي است‎ ‎که چک را به عنوان پول در اختيارش گذاشته است. اينکه قبح چک برگشتي از بين‎ ‎رود، بسيار بد است‎. ‎رئيس پارلمان بخش خصوصي از برگزاري جشن 130 سالگي اتاق بازرگاني در دي ماه امسال خبر داد‎.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا