اخبار فرش ماشینی

امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش ایرانی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش ایرانی/ صادرات 138 میلیون دلار فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران از صادرات 138 میلیون دلاری فرش دستباف در 4 ماهه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش دستباف ایرانی قرار گرفتند.

فیصل مرداسی در گفتگو با مهر از صادرات 138 میلیون دلاری فرش دستباف ایرانی در 4 ماهه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: آمارهای گمرک نشانگر این است که در این مدت، امارات متحده عربی و آلمان، رتبه‌های اول و دوم واردات فرش دستباف ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: بر اساس آمارها، کشورهای ژاپن، کانادا، ایتالیا، برزیل، سوئد و لبنان در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند؛ این در حالی است که در سال جاری، کشورهای جدیدی به حوزه واردات فرش دستباف از ایران اضافه شده و سهم برخی از کشورها نیز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در این میان، علیرغم اینکه برخی کشورهای دنیا خود تولیدکنندگان فرش دستباف هستند، اما امسال به جمع واردکنندگان فرش دستباف اصیل ایرانی پرداخته‌اند که نمونه آنها نیز پاکستان است، به نحوی که این کشور از واردات 10 هزار دلاری در سال 89 به 700 هزار دلار در 4 ماهه ابتدای سال جاری رسیده است.

به گفته مرداسی، همچنین صادرات ایران به افغانستان نیز از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، به نحوی که صادرات فرش دستباف ایرانی به این کشور از 6200 درصد رشد وزنی و 236 درصد رشد ارزشی برخوردار بوده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین از واردات فرش دستباف ایرانی از سوی کشور مالزی خبرداد و گفت: واردات فرش دستباف ایرانی از سوی این کشور در 4 ماهه نخست سال جاری برابر با 3.5 میلیون دلار بوده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا