اخبار فرش ماشینی

امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش ایرانی

امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش ایرانی/ صادرات ۱۳۸ میلیون دلار فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران از صادرات ۱۳۸ میلیون دلاری فرش دستباف در ۴ ماهه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: امارات و آلمان در صدر واردکنندگان فرش دستباف ایرانی قرار گرفتند.

فیصل مرداسی در گفتگو با مهر از صادرات ۱۳۸ میلیون دلاری فرش دستباف ایرانی در ۴ ماهه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: آمارهای گمرک نشانگر این است که در این مدت، امارات متحده عربی و آلمان، رتبه‌های اول و دوم واردات فرش دستباف ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: بر اساس آمارها، کشورهای ژاپن، کانادا، ایتالیا، برزیل، سوئد و لبنان در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند؛ این در حالی است که در سال جاری، کشورهای جدیدی به حوزه واردات فرش دستباف از ایران اضافه شده و سهم برخی از کشورها نیز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در این میان، علیرغم اینکه برخی کشورهای دنیا خود تولیدکنندگان فرش دستباف هستند، اما امسال به جمع واردکنندگان فرش دستباف اصیل ایرانی پرداخته‌اند که نمونه آنها نیز پاکستان است، به نحوی که این کشور از واردات ۱۰ هزار دلاری در سال ۸۹ به ۷۰۰ هزار دلار در ۴ ماهه ابتدای سال جاری رسیده است.

به گفته مرداسی، همچنین صادرات ایران به افغانستان نیز از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، به نحوی که صادرات فرش دستباف ایرانی به این کشور از ۶۲۰۰ درصد رشد وزنی و ۲۳۶ درصد رشد ارزشی برخوردار بوده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین از واردات فرش دستباف ایرانی از سوی کشور مالزی خبرداد و گفت: واردات فرش دستباف ایرانی از سوی این کشور در ۴ ماهه نخست سال جاری برابر با ۳.۵ میلیون دلار بوده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×