اخبار فرش ماشینی

اگر هو شیاری مردم نبود امروز هیچ نشانی از کارخانجات نساجی مازندران وجود نداشت ‏

عزت اله اکبری ، نماینده مردم قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه: ‏
اگر هو شیاری مردم نبود امروز هیچ نشانی از کارخانجات نساجی مازندران وجود نداشت ‏
کارخانجاتی که یک برند بین المللی بوده و سابقه طولانی در صنعت نساجی دارد، قربانی سوء مدیریت اشخاصی شده است که ستونهای سالنهای آن را بریدند و سقف آن را فرو ریختند و ماشین آلات آن را بعنوان آهن قراضه فروختند. ‏

ایلنا:عزت اله اکبری ، نماینده مردم قائمشهر ، جویبار ، سوادکوه در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با ایلنا ، با اشاره به موانع سرمایه گذاری نساجی مازندران گفت : کارخانجاتی که یک برند بین المللی بوده و سابقه طولانی در صنعت نساجی دارد قربانی سوء مدیریت اشخاصی شده است که ستونهای سالنهای آن را بریدند و سقف آن را فرو ریختند و ماشین آلات آن را بعنوان آهن قراضه فروختند و امروز هر هفته از طریق رسانه های مختلف به دروغ اعلام می کنند که سرمایه گذار خارجی تمایلی به سرمایه گذاری ندارد .
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود : این افراد حدود یک سال و نیم است که از وقتی بنده به عنوان نماینده مردم منطقه انتخاب شده ام همه تلاش خود را مصروف عدم احیای نساجی مازندران نموده اندو با شایعه پراکنی و سنگ اندازی های مکرر جهت دلسرد کردن سرمایه گذار برنامه ریزی شبانه روزی می کنندکه انشاء الله بنده در موعد مقتضی جزئیات این جریانات مشکوک را با مردم شریف حوزه انتخابیه ام در میان خواهم گذاشت.
وی با بیان اینکه درست در زمانی این حرفها گفته می شود که سرمایه گذار انبارها را از مواد اولیه پر کرده است و نیروهای فنی خارجی اعزام شده در کارخانه حضور داشته و با برنامه ریزی شبانه روزی راندمان دستگاهها را افزایش داده اند و توان کارخانه موجود برای تولید به سمت حداکثری شدن پیش می رود .
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت : بنده در دوره جدید مجلس پیگیر ادامه اجرای برنامه هایی بودم که بعد از مجلس پنجم نیمه کاره ماند و کسانی که امروز بر طبل عدم احیای نساجی می کوبند همان هایی هستند که نتیجه آن همه تلاش و سرمایه عمومی مردم مظلوم را در عرض چند سال و در خیانتی آشکار، شبانه و به عنوان آهن قراضه از شهرمان خارج کردند و خدا می داند اگر هشیاری مردم عزیز نبود امروز هیچ نشانی از کارخانجات نساجی مازندران وجود نداشت.

همان قانون دانهای قانون شکنی که به تعبیر دقیق مقام معظم رهبری ((بلدند چه جوری سر مامور و مسئول و رئیس و مرئوس و آدم کوچه و بازار را بپیچانند ، برای اینکه به یک طعمه ای دست پیدا کنند؛ اینها کارخانه را بخرند ، بعد به بهانه های گوناگون کارخانه را زمینگیر کنند، کارگرها را بیکار کنند ، بعد از ماشین آلات فرسوده ی همان کارخانه ، پول فروشش را در بیاورند ، از زمین آن کارخانه هم به میلیاردها و آلاف و الوف برسند.))

اکبری افزود : پس از دستور ریاست محترم جمهوری و تاکید ایشان بر احیای کامل نساجی مازندران با پیگیریهای فراوان و دعوت از شرکت سرمایه گذاری بانک ملی – مالک نساجی مازندران – متاسفانه به دلیل وجود موانع قانونی و نیز بی انگیزگی این شرکت و اعلام رسمی اینکه دیگر حاضر به پرداخت حقوق و معوقات کارگران نیست ، علیرغم وقت گذاشتن بیش از یکسال این مهم محقق نشد و با توصیه وزیر محترم اقتصاد و دارایی جناب آقای دکتر حسینی مبنی بر اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی اجازه ورود دولت را نمی دهد ، درصدد یافتن راه حل پایدار برای حل همیشگی مشکلات ۲۰ ساله کارگران شریف بر آمده و شروع به مذاکره با یکی از افراد شاخص و صاحب نام بخش خصوصی در کشور نمودیم ولی متاسفانه با وجود چند ماه تلاش مستمر، ایشان به دلایل شخصی انصراف داده و گزینه جذب سرمایه گذاری خارجی بصورت جدی مطرح گردید و پس از چند ماه مذاکره با گروههای مختلف و مشورت با صاحبنظران صنعت نساجی در کشور ، سرمایه گذاری ترک برای این مهم انتخاب گردید و با مطالعات گوناگون و صرف هزینه های فراوان سرانجام حاضر به پذیرش اجرای پروژه احیای کامل نساجی مازندران شد اما از زمانی که وی اعلام آمادگی نموده آماج شایعه ها و زیاده گویی ها قرار گرفت و افرادی با سنگ اندازی های مختلف موجب کندی روند احیای نساجی شدند .

اکبری در قسمت دیگری از گفتگو به موضوع حقوق معوقه کارگران نساجی مازندران پرداخت و اظهار داشت : سرمایه گذار مذکور از زمان تعهد خود حقوق کارگران را همه ماهه در موعد مقرر و به صورت کاملاً منظم پرداخت نموده و معوقات کنونی کارگران مربوط به دوره مدیریت شرکت سرمایه گذاری بانک ملی بر این مجموعه است که انباشته شده و البته تدابیری برای پرداخت آن اندیشده شده است .
عضو خانه ملت تصریح کرد : معوقات کارگران و زیان انباشته و ضرر انبوه کارخانجات نساجی حاصل سوء مدیریت و بی لیاقتی افرادی است که در طول این سالها کارخانه را به خاک سیاه نشاندند و این اواخر مذاکراتی را هم برای فروش زمینهای آن آغاز کرده بودند . آگهی فروش زمین های نساجی مازندران نیز در روزنامه هایی چاپ رسید و کارخانه گونی بافی را به قیمت ناچیز فروخته اند .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در خصوص بازسازی و واگذاری کارخانه نساجی ایران – که متشکل از فعالان و دلسوزان این بخش در کشور است – و بازدید اعضای آن از کارخانه نساجی مازندران این عزیزان به واقعیت تلخی رسیدند و وقتی دیدند نساجی مشهور مازندران به چه روزی افتاده است عده ای از آنها به گریه افتادند .
ایشان افزود : اعضای انجمن صنایع نساجی بر این اعتقادند که تخریب ونابودی نساجی مازندران کمتر از خیانت به خون شهدا و نظام مقدس جمهوی اسلامی نیست و خواستار برخورد قوه قضائیه با عاملان این جنایت هولناک شدند .
اکبری در ادامه خاطر نشان ساخت : طی دیداری که با وزیر محترم اقتصاد و دارائی و با حضور استاندار محترم مازندران انجام گرفت ایشان با سفارش به استاندار مازندران و دکتر علیشیری – رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی تاکید نمود که نباید به هیچ وجه سرمایه گذار مذکور دلسرد گردد و با ماموریت ویژه مسئولین استان تاکید بر همکاری و نظارت تا اتمام کار شده است .

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان یادآور شد : امروز راه اندازی نساجی مازندران که آروزی دیرینه مردم حوزه انتخابیه و ماموریت تاریخی مسئولان است تنها از طریق همدلی و همکاری محقق می شود و هر کسی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتقاد دارد باید در سال همت مضاعف و کار مضاعف آستین ها را بالا بزند و راه را برای توفیق سرمایه گذاری جهت احیای کامل نساجی مازندران هموار سازد به مردم شریف حوزه انتخابیه ام عرض می کنم که در سایه همت و هوشیاری شما عزیزان انشاء الله به زودی شاهد به ثمر رسیدن این پروژه عظیم ملی خواهیم بود .

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×