اخبار فرش ماشینی

تست روانشناسي براي توليد كنندگان الزامي شد!‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‏ وقتي از دانشگاه فارغ التحصيل مي شويد هميشه ذهني مملو از ايده ها و طرح هاي بزرگ توليدي و صنعتي داريد كه قبلا طرح و محاسبه آنرا هم انجام داده ايد و فكر مي كنيد بتوانيد مثلا تا 10 سال ديگر آنرا اجرائي كنيد. اما الان از فرط فقر مجبور هستيد تا چند ماهي روزنامه همشهري بخريد و بخش نيازمندي ها را مرور كنيد و از تعداد شغل هاي موجود در صنعت نساجي لذت ببريد و در دريايي از فرصت هاي شغلي مناسب غرق شويد.
به هر حال وارد صنعت نساجي مي شويد و كم كم در آن تجربه كسب مي كنيد و با حقايقي آشنا مي شويد كه بسيار هيجان انگيز است و بايد از اين تجربيات در آينده خود استفاده كنيد چون شما قصد كسب تجربه را داريد تا در موقع پختگي كار را آغاز كنيد.

مثلا شما مامور مي شويد تا قيمت تمام شده يك پيراهن مردانه را براي يك شركت توليد كننده پيراهن مردانه محاسبه كنيد. همه چيز مهياست تا خودتان را اثبات كنيد. دست به كار مي شويد. از محاسبه قيمت وش در مزارع پنبه ازبكستان شروع مي كنيد و سوار بر الياف پنبه تا پشت مغازه پيراهن مردانه در جردن سفر مي كنيد و شاد و خوشحال و با دست پر به اتاق مدير مي رويد. اما متوجه ميشويد كه مدير شما بر خلاف شما اصلا خوشحال نيست و در حالي كه با گوشي تلفن حرف مي زند انگار كه كوهي از غم و اندوه را به دوش مي كشد و مي گويد: چي؟؟!  1200 تومن ؟!  مگه امكان داره ؟   اين چيني هاي  . . .  چه كارهايي كه نمي كنند و . . .‏
البته اگر زرنگ باشيد به اتاق خودتان بر مي گرديد چون مسلم مدير شما از ديدن قيمت تمام شده شما خوشحال نخواهد شد و ديگر نيازي هم به توليد شما نيست چون پيراهن آماده چيني با 1200 تومان ناقابل به لطف قاچاقچيان عزيز و سخت كوش و البته سران آنها وارد مملكت مي شود.

خوب اينجاست كه كمي افسرده مي شويد اما خيلي سريع به حالت اوليه خود بر مي گرديد. به هر حال اگر خريدار و مصرف كننده عام از كيفيت و دوام اين پيراهن 1200 توماني آگاه نباشد شما كه هستيد!!

شايد مردم دوست داشته باشند هر جنس ارزاني را بخرند اما شما كه نمي خريد !

مدير شما تصميم مي گيرد برود و پارچه ببافد و شما هم مسئول اين پروژه هستيد . بازديد كنندگان براي محاسبات خود به قيمت نخ نياز خواهيد داشت پس گوشي تلفن را بر ميداريد و به يكي از توليد كنندگان نخ زنگ مي زنيد .. .  قيمت نخ تار مثلا 2100 تومان و نخ پود 3900 تومان.
كارتان تمام مي شود و به خانه بر مي گرديد.

‏ فردا صبح قبل از اينكه نتايج كارهاي خود را ارائه دهيد چون آدم خيلي متعهدي هستيد و دوست داريد هميشه كارتان را به بهترين نحو ممكن انجام دهيد تصميم مي گيريد كه از قيمت نخ ديروز مطمئن شويد و يك بار ديگر محاسبات را چك كنيد. پس همان شماره ديروز را مي گيريد همان مدير فروش . . .همان نخ . . .قيمت نخ تار 2300 تومان و نخ پود 4200 فقط نقد!

خوب مساله اي نيست بالاخره وقتي وارد عرصه توليد شديد حتما كار در شرايط سخت را هم پذيرفته ايد! اصلا موفقيت در جنگيدن با مشكلات است پس دوباره محاسبه مي كنيد تا فردا . . .
فردا ديگر مطمئن هستيد كه قيمت ها فرقي نكرده و با اطمينان تماس مي گيريد تا نخ را معامله كنيد اما . . .    نخ تار 2550 تومان نقدي و نخ پود تا الان 4400 ولي قيمت هاي نهايي ما هفته بعد يكشنبه در مياد!!!!
در اين مرحله هم احتمالا كمي از نظر عصبي به هم مي ريزيد كه طبيعي است.

البته تازه آخر سال است و شما بايد تورم سال اينده را هم در محاسبات لحاظ كنيد احتمالا دفعه بعدي براي تماس با شركت فروش نخ دستهايتان به شدت خواهد لرزيد و رعشه مي گيريد البته شايد هم اصلا تماس نگيريد.  در اين شرايط است كه جرقه اي در ذهن شما زده مي شود و ايده تاسيس يك شركت نساجي با زمينه كاري كاملا جديد از ذهن شما مي گذرد.

شما مي توانيد يك شركت مشاوره يا چيزي توي همين مايه ها !  تاسيس كنيد كه نهايتا يك هفته طول مي كشد.  فقط كافيست به يكي از شركت هاي ثبت يك تلفن بزنيد تا كارتان در اسرع وقت انجام شود.

‏ حالا در شركت جديد خودتان مي توانيد از كساني كه قصد دارند در عرصه توليد نساجي وارد شوند اول يك تست روانشناسي كامل بگيريد و بعد تائيديه اين تست را براي ارگانها و سازمانهاي مسئول توليد ! ارسال نمائيد.

واي كه چه ايده فوق العاده اي!  تازه مي توانيد در مدت كوتاهي زمينه كاري خودتون رو هم گسترش بدهيد و با وارد كردن دستگاه هاي پيشرفته به توليد كنندگان ساير بخش هاي صنعت هم خدمات ارائه كنيد و از آنها هم تست روانشناسي بگيريد ( چون وضع بهتري از نساجي ندارند!) كه اصلا اين آقا يا خانم كه قصد ورود به عرصه توليد كشور را دارد از نظر عقلي سالم است؟ يا هوش و حواس درست و حسابي دارد يا نه!!
چون واقعا تمام زمينه هاي توليد در كشور مهياست و اين را شما بهتر از هر كس ديگري مي دانيد.  ‏
بعد از مدتي هم قطعا پولدار مي شويد و دوستان مطبوعاتي پيدا مي كنيد و شايد بتوانيد آنها را راضي كنيد ( البته نه با پول) تا تيتر مورد نظر شما را بزرگ چاپ نمايند  كه:

تست روانشناسي براي توليد كنندگان الزامي شد!

‏ تحريريه صنعت كهن
با تقدير و خسته نباشيد به تمام توليد كنندگان و فعالان صنعت بزرگ نساجي ايران ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا