اخبار فرش ماشینی

درآمد صادرات پوشاک چین سه برابر درآمد نفتی ایران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

براساس اظهارات حائری، دبیرانجمن نساجی، درآمد ایران در سال گذشته از محل صادرات منسوجات و پوشاک 755 میلیون دلار بوده در حالی که در سه ماهه اول سال 2013 چین تنها از محل صادرات منسوجات و پوشاک بیش از 57 میلیارد دلار بوده است.

براساس این گزارش، مجموع صادرات منسوجات و پوشاک چین در سه ماهه اول سال 2013 با 15.7 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 2012 به 57.88میلیارد دلار رسید. ارزش صادرات نخ، پارچه و محصولات وابسته با افزایش 10.4درصدی نسبت به سال قبل به 22.57میلیارد دلار رسید. در این مدت ارزش صادرات پوشاک و لوازم جانبی نیز با 19.4درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 35.3میلیارد دلار رسید.

آمار گمرک چین نشان می دهد، صادرات منسوجات و پوشاک چین در مارس 2013 نسبت به مارس 2012 با 11 درصد کاهش به 16.7میلیارد دلار رسید. در ماه مارس 2013، ارزش صادرات نخ، پارچه و محصولات وابسته با 11.8 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 7.5 میلیارد دلار رسید و در همین زمان ارزش صادرات پوشاک و لوازم جانبی نیز با 10.4درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 9.22میلیارد دلار رسید.

این در حالی است که براساس آمار انجمن نساجی در 11 ماهه نخست سال گذشته بیش از 68 میلیون دلار پوشاک صادرشده در حالی که در مدت مشابه سال 90 این رقم حدود 61 میلیون دلار اعلام شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

برهمین اساس در سال گذشته پوشاک ایرانی در 5 کشور عراق، افغانستان، تاجیکستان، امارات و قزاقستان به فروش رسیده است.

ازسویی دیگر آمارها نشان می دهد، پتوی ایرانی مورد استقبال آلمان ها قرار گرفته است به نحوی که در فهرست 5 کشور خریدار پتوی ایرانی نام این کشور به چشم می خورد.

عراق، تاجیکستان، افغانستان و آذربایجان دیگر کشورهایی هستند که علاقمند به خرید پتوی ایرانی در سال 91 بوده اند.

پس از استقبال بالای کشورهای خارجی از خرید فرش ماشینی و موکت در بخش صنایع نساجی آمارها نشان می دهد که صادرات الیاف شامل ابریشم، پشم، پنبه، انواع الیاف مصنوعی، نوار، قیطان، بند، صناب و ریسمان با رقم بیش از 62 میلیون دلار در رده دوم صادرات پر رونق این بخش در سال 91 قرار گرفته است.پس از آن صادرات پوشاک پررونق ترین کالا صادراتی بخش نساجی محسوب می شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا