اخبار فرش ماشینی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد: هدفگذاری ۴۵ میلیارد دلاری برای صادرات غیر‌نفتی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تصویب طرح جامع صادرات، در سال ۹۰ حجم صادرات غیر‌نفتی به بیش از ۴۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

معاون وزیر بازرگانی با بیان این مطلب که برای تحقق این هدف، طرح جامع صادراتی تدوین شده است، تصریح کرد: در حقیقت این طرح سند راهبرد ملی صادرات محسوب می‌شود که براساس مصوبه شورای عالی صادرات تدوین شده است.

صافدل، این طرح را شامل دو بخش، هدف‌گذاری‌های صورت گرفته برای افزایش صادرات و تقسیم کار برای پیشبرد اهداف اعلام کرد و افزود: در این طرح به لحاظ حوزه‌های تخصصی، سهم و نقش ارگان‌ها در صادرات مشخص می‌شود و بخشی از وظایف که در راستای تسهیل امور صادراتی است اعلام خواهد شد.

به گفته صافدل، در این طرح علاوه بر هدف‌گذاری‌های کمی، وظایفی در حوزه‌های صنعت، جهاد، بازرگانی، اتاق‌های بازرگانی‌، بخش خصوصی  و اموربانکی به خصوص در حوزه بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت مشخص شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: بر اساس سند راهبرد ملی صادرات، برای پیشبرد راهبردهای توسعه تجارت کشور تقسیم کار در نظر گرفته شده و به زودی اجرا می‌شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×