اخبار فرش ماشینی

رشد تولید و صادرات صنایع نساجی در سال 88

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مشاور معاون امورصنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن خبر داد: رشد تولید و صادرات صنایع نساجی در سال 88
سهم ارزش افزوده نساجی از کل صنعت را 4 درصد و تعرفه های مرتبط با صنعت نساجی را 952 تعرفه برشمرد که 18 درصد از کل صنعت را شامل می‌شود/ از 6700 واحد استمهال بدهی شده ، 611 مورد به صنایع نساجی مربوط است.

ایلنا: مشاور معاون امورصنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن از رشد تولید وصادرات حوزه نساجی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، گلنار نصرالهی افزود: در مقایسه شاخص صادرات صنعت نساجی در سال 88 نسبت به سال 87 شاهد رشد صادات هستیم به طوری‌که میزان صادرات بدون احتساب فرش دستباف در سال 87 بالغ بر 756 میلیون دلار بوده که در سال 88 ، به بیش از 900 میلیون دلار رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در میزان واردات مواد اولیه و مواد حد واسط که در صنایع نساجی استفاده می‌شود حدود 10 درصد از نظر وزنی افزایش داشته‌ایم که نشان دهنده افزایش تولید دراین حوزه است.
نصرالهی، همچنین از آغاز تولید پارچه چادر مشکی در یک سال آینده خبر داد و افزود: واحد حجاب شهرکرد قراردادی را با بانک صنعت و معدن جهت تولید 10میلیون متر طولی پارچه چادر مشکی منعقد کرده است.
وی اضافه کرد: اقدامات مقدماتی ساختمان‌سازی و انتخاب ماشین‌آلات انجام شده و پس از گشایش اعتبار یکسال بعد تولید این میزان پارچه آغاز می‌شود.

نصرالهی فرسودگی و قدیمی بودن ماشین آلات، واردات حدود 30میلیون متر پارچه چادر مشکی همراه مسافر، کیفیت پایین تولید داخل و عدم رقابت‌پذیری قیمت تمام شده تولید داخل با مشابه خارجی را از جمله مشکلات تولیدکنندگان برشمرد و افزود: در حال حاضر میزان تولید این نوع پارچه در داخل حدود 2 تا 3میلیون متر است و واحدهای فعال از جمله حجاب شهرکرد، گلپایگان و کرمانشاه به دلیل مشکلات موجود به تولید پارچه رنگی روی آورده‌اند.
مشاور معاون امورصنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن در بخش دیگری از صحبت‌های خود تعداد واحدهای نساجی دارای پروانه بهره‌برداری را 9 هزارو 393 واحد دانست که 15 درصد کل صنعت کشور است.
نصرالهی با بیان اینکه از 6700 واحد استمهال بدهی شده ، 611 مورد به صنایع نساجی مربوط است یاد آور شد: اشتغال مستقیم ایجاد شده از این صنعت 280 هزار نفر و سرمایه گذاری این صنعت 41 هزار میلیارد ریال است که به ترتیب 18 و 7 درصد نسبت به کل صنعت بر آورد می‌شود.
گلنار نصرالهی همچنین سهم ارزش افزوده نساجی از کل صنعت را 4 درصد و تعرفه های مرتبط با صنعت نساجی را 952 تعرفه برشمرد که 18 درصد از کل صنعت را شامل می‌شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا