اخبار فرش ماشینی

سرپرست موسسه تحقيقات پنبه كشور معرفي شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

گرگان – سرپرست موسسه تحقيقات پنبه كشور روز سه شنبه در مراسمي با حضور دكتر كمالي معاون سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي و مسوولان جهاد كشاورزي استان گلستان در گرگان معرفي شد.
سرپرست موسسه تحقيقات پنبه كشور معرفي شد
موسسه تحقيقات پنبه كشور در زمان حاضر به علت وجود بيشتر اراضي پنبه كشور در استان گلستان در گرگان قرار دارد.

در اين مراسم كه امروز سه شنبه در سالن كنفرانس مرحوم دكتر بيات اين موسسه در گرگان برگزار شد دكتر ‘برهان سهرابي مشك آبادي’ به عنوان سرپرست موسسه تحقيقات پنبه كشور منصوب شده است.
همچنين از خدمات دكتر ‘علي جعفري مفيد آبادي’ رييس قبلي موسسه تحقيقاتي پنبه كشور تقدير شد و لوح تقدير و هدايايي از سوي مسوولان و همكاران به وي اهدا شد.
دكتر سهرابي سرپرست جديد موسسه تحقيقات پنبه كشور نيز در سخناني با قدرداني از تلاش دكتر جعفري، بر ادامه برنامه هاي گذشته موسسه در سال جهاد اقتصادي در جهت خدمتگزاري هرچه بيشتر به ميهن اسلامي و جامعه كشاورزي كشور تاكيد كرد.

براساس رويكرد سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي در خصوص تحقيقات كاربردي و هماهنگ با سياست هاي وزارت متبوع سه ماموريت اصلي ‘تهيه بذور اصلاح شده ارقام تجاري، معرفي ارقام جديد پنبه و فعاليت هاي پژوهشي’ در دستور كار مؤسسه تحقيقات پنبه كشور قرار دارد.
سالانه حدود 14هزار هكتار از اراضي استان گلستان به كشت محصول پنبه اختصاص مي يابد.
زمان برداشت پنبه در مناطق گرمسيري از اواخر شهريور و در مناطق معتدل از اواخر مهر آغاز مي‌شود و تا اوايل دي ادامه مي‌يابد.
استان گلستان از گذشته جزو مناطق پنبه خيز كشور بوده است اما در سالهاي اخير با تغيير علايق كشاورزان به كشت محصولات ديگر چون سويا ، برنج و… كشت پنبه تاحدودي كاهش يافت.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا