اخبار فرش ماشینی

سفارش بافت فرش 500 هزار دلاری برای آمریکا

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران از مذاکره برای دریافت سفارش بافت فرش 500 هزار دلاری برای آمریکا خبر داد و درباره واگذاری شرکت سهامی فرش ایران گفت: این شرکت امسال امسال از طریق فرابورس واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عابد در یک نشست خبری با اشاره به تولید 17 هزار و 500 متر مربع و فروش 20 هزار متر مربع فرش از سوی شرکت سهام فرش ایران، گفت: بر این اساس 85 درصد برنامه های پیش بینی شده در بخش فروش و 70 درصد برنامه ها در زمینه تولید محقق شده است که البته در این میان تولید فرش ها با محوریت بافت فرش های با رج شمار کم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران افزود: در سال گذشته سفارش 4 قطعه فرش 65 رج تبریز به ارزش 500 هزار دلار دریافت شده که تا به حال حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. ضمن اینکه سفارش بافت فرش هایی به ارزش 500 هزار دلار برای یک مشتری در آمریکا نیز در حال مذاکره است که امید می رود تا هفته آینده نهایی شود.

عابد از سفارش بافت 2 هزار متر انواع مختلف فرش تجاری با تجار اروپا خبر داد و تصریح کرد: امد می رود در سال جاری بتوان در زمینه اخذ سفارشات فرش دستباف پیش قدم باشیم.

به گفته عابد در سال جاری یک میلیارد دلار سفارش از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی و عربی جذب خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر بافت فرش های بزرگ پارچه گفت: فرش های بزرگ پارچه برای بناهایی همچون مساجد مورد استفاده قرار می گیرند که در حال حاضر دو کشور در حال مطالعه برای ایجاد مساجد و فضاهای بزرگ هستند که باید با مذاکره خود به خصوص در کشورهای اسلامی بتوانیم سفارش بافت فرش های بزرگ پارچه را در اختیار بگیریم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

عابد از فروش ویژه فرش دستباف با توجه به اجرای طرح میزان از سال گذشته خبر داد و گفت: نظر به توزیع کارت های اعتباری خرید میان کارگران و کارمندان، شرکت سهامی فرش ایران با همکاری مرکز ملی فرش در اجرای این طرح مشارکت داشته و بر این اساس تسهیلات ویژه ای را برای خرید فرش دستباف از هفته آینده مصادف با میلاد امام علی (ع) آغاز خواهد کرد که این طرح تا عید مبعث ادامه خواهد یافت.

وی در تشریح جزئیات این طرح در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر، خاطر نشان کرد: امسال سقف اعتبارات اقساطی برای فروش فرش دستباف از 3 میلیون و 600 هزار تومان به 4 میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته که مدت بازپرداخت آن 12 ماهه و بدون کارمزد است که البته متقاضیان باید یک سوم کل مبلغ فرش را به عنوان پیش پرداخت بپردازند.

وی همچنین از در نظر گرفتن تخفیفات ویژه برای خرید نقدی فرش دستباف از 5 تا 10 درصد خبر داد و اظهار داشت: افرادیکه که از کارت خرید اعتباری میزان استفاده می کنند می توانند پیش پرداخت فرش های اقساطی را از محل کارت  خود بپردازند.

عابد در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر واگذاری شرکت سهام فرش ایران گفت: این واگذاری در قانون بودجه سال 89 مورد پیگیری واقع شده و قرار بود از طریق مزایده این کار به ثمر رسد که بر این اساس در پایان سال 89 هیئت عالی واگذاری مصوب کرد تا شرکت سهامی فرش ایران از طریق فرابورس در سال 90 به متقاضیان واگذار شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا