اخبار نساجی

شیوه‌نامه تشویق بخش خصوصی در برنامه واگذاری‌ها تصویب شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

شیوه‌نامه تشویق بخش خصوصی در برنامه واگذاری‌ها تصویب شد

    هيئت واگذاري به منظور تشويق بخش خصوصي و جلب مشاركت اين بخش در برنامه واگذاري­‌ها، شيوه نامه اين موضوع را با رويكرد خصوصي‌سازي واقعي تصويب کرد.

به گزارش مهر، سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: هيأت واگذاري در جلسه مورخ 26 / 11 / 92 بنا به پيشنهاد سازمان خصوصي سازي و به منظور تشويق بخش خصوصي و جلب مشاركت اين بخش در برنامه واگذاري­ ها، شيوه نامه اين موضوع را با رويكرد خصوصي سازي واقعي تصويب و موافقت نمود سازمان خصوصي سازي در واگذاري سهام بلوكي بنگاه­ها مفاد آن را رعايت نمايد.

بر اين اساس، به منظور تشويق بخش خصوصي واقعي و با هدف جلب مشاركت عموم به خريد سهام شركت­ها در واگذاري­هاي اقساطي، مشوق­هاي زير از تاريخ تصويب­ اين شيوه­ نامه، به صورت موردي يا يك جا در خصوص هر شركت و مشروط به درج در آگهي عرضه عمومي، براي خريداران بخش خصوصي قابل اعمال است و مراتب با پيشنهاد سازمان خصوصي سازي به تصويب هيأت واگذاري مي­رسد.

الف – افزايش سقف كل زماني و مجموع تعداد اقساط تا ميزان یک سوم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ب – بازپرداخت پلكاني اقساط با شيب «10%» رشد سالانه و به مأخذ «100» براي رقم ميانه دوره اقساط.

ج – سود فروش اقساطي به ميزان «3%» پايين تر از ساير خريداران.

منظور از خريداران بخش خصوصي واقعي موضوع اين شيوه نامه، تمامي اشخاص حقيقي و آن دسته از اشخاص حقوقي است كه شامل يكي از نهادها و مؤسسات عمومي غيردولتي شامل بنيادها، نهادهاي انقلاب اسلامي، آستان­هاي مقدسه، نهادهاي اقتصادي وابسته به امور خيريه و وقف، صندوق­هاي بازنشستگي، تأمين اجتماعي، صندوق­ها و نهادهاي بيمه و تأمين آتيه، بانك­ها و مؤسسات پولي و سرمايه­گذاري وابسته به آنها و يا نهادهاي تحت مالكيت و مديريت مستقيم و غيرمستقيم اين قبيل نهادها و مؤسسات باشد.

به نظر مي­ رسد با اهتمام هيأت واگذاري و تصويب اين شيوه­نامه رويكرد جديدي به خصوصي سازي و واگذاري بنگاه­ها را در دولت يازدهم و هيأت واگذاري شاهد باشيم و انگيزه بخش خصوصي براي مشاركت در برنامه خصوصي سازي كشور و حضور در واگذاري­ها بيشتر شود و مشوق­هاي موضوع اين شيوه­نامه، واگذاري سهام شركت­ها را در مسير مطلوبي قرار دهد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا