اخبار فرش ماشینی

کوتاه درباره برند کوچی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‏” گوچی “‏
در سال 1898 گوچیو گوچی (‏Guccio Gucci‏) شهر فلورانس در ایتالیا را به مقصد لندن ترک کرد و مدتی مدیریت یک هتل را به عهده گرفت .در آنجا بود که مجذوب چمدانهای متنوعی شد که توسط مسافران حمل میشد.
در سال 1905 او به ایتالیا بازگشت و شروع به فروختن زین و خورجین کرد که موفقیت فراوانی در پی داشت .در سال 1938 اولین بوتیک گوچی در شهر رم و دومی در یازده سال بعد افتتاح شد و بوتیکهای دیگر یکی پس از دیگری در سراسر شهرهای جهان گشایش یافتند . تمامی این مراکز توسط پسران گوچی به نامهای آلدو (‏Aldo‏ ) یوگو (‏Ugo‏ ) و رودولفو (‏Rodolfo‏) اداره میشد.در سال   گوچی مرد و مدیریت گوچی به پسرانش رسید .ماریزیو در سال 1989 مدیریت گوچی را به عهده گرفت پنجاه درصد سهام شرکت به او تعلق داشت و پنجاه درصد دیگر به شرکت اینوست کروپ ‏Investcrop‏ از کشور بحرین فروخته شد .در سال 2001 گوچی تحت مدیریت فورد ، استلا مک کارتنی ‏Stella Macartheny‏ را تامین مالی کرد تا از مارک خودش استفاده کند .در مارس 2004 الساندرا فاسچینتی ( ‏AlessandraFacchinetti‏ ) به عنوان مدیر جدید گوچی منصوب شد .

او در سال 2000 به گوچی پیوست و 4 سال در کنار فورد کار کرده بود و در این مدت بود که فورد به استعداد درخشان وی در طراحی لباسهای فاخر شب پی برد. بعد از گذشت یک سال وی به خاطر عدم توافق با مدیریت شرکت استعفا داد و فریدا جیانینی (‏Frida Giannini‏) جای او را گرفت ..طبق نظر سنجی انجام شده توسط موسسه تحقیقات علمی تجاری نیلسن گوچی به عنوان مطلوب ترین و محبوبترین مارک فشن دنیا برگزیده شد. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا