اخبار فرش ماشینی

مجهزترین واحد تولید پوشاک به روش نانو راه‌اندازی می‌شود

مجهزترین و بزرگترین واحد تولید انواع البسه به روش نانوتکنولوژی با همکاری ایتالیایی ها در ایران راه اندازی می شود.‏
احسان نظری، مدیر طرح مجهزترین واحد تولید پوشاک به روش نانوتکنولوژی در کشور اظهار داشت: بزرگترین واحد تولید البسه با همکاری یک شرکت ایتالیایی به روش نانوتکنولوژی در ایران راه اندازی می شود که در فاز اول و دوم مجموعا ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.

وی افزود: براساس اهمیت صنایع پوشاک در دنیا کمیسیون آمایش استان قم به دلیل ارزش افزوده مناسب و اشتغالزایی بالا این طرح را به تصویب رسانده است، این درحالی است که احداث کارخانه های تولید پوشاک به روش صنعتی با تکنولوژی روز دنیا می تواند راهکاری جهت افزایش صادرات غیرنفتی کشور باشد.
وی تصریح کرد: هم اکنون ترکیه سالانه حدود ۸۰ میلیارد دلار در بخش صادرات پوشاک و نساجی فعالیت دارد که این رقم ۷۶ درصد از کل میزان صادرات این کشور را شامل می شود.
به گفته نظری علت اصلی رسیدن به چنین جایگاهی در صنعت پوشاک ترکیه استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه مرغوب در سطوح کیفی جهانی است که در نهایت منجر به شکوفایی در بازار عرضه و تقاضا به صورت برنامه ریزیهای میان مدت و بلندمدت می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس از جمله فاکتورهای برجسته پروژه مشترک ایران و ایتالیا، استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک و مدرن ایتالیایی مطابق با تکنولوژی روز دنیا خصوصا تکنولوژی نانو داینگ جت است.
به گفته وی چشم انداز این پروژه حرکت به سمت برند و اعتماد سازی در صنعت پوشاک و مد است به طوریکه جایگاه پوشاک ایرانی با کیفیت بالاتر و قیمتی مناسب تر از محصولات مشابه ارتقا یابد. ‏
منبع خبرگزاری فارس

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×