اخبار فرش ماشینی

نامه نگاري براي جلوگيري از صادرات بي رويه مواد اوليه چرم

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مديركل دفتر صنايع نساجي و پوشاك وزارت صنايع و معادن گفت: براي جلوگيري از ادامه صادرات “وت بلو گاوي” به وزارت بازرگاني نامه نوشته ايم.

گلناز نصراللهي در گفت وگو با ايسنا، در اين باره توضيح داد: معتقديم “وت بلو گاوي” از جمله اقلامي است كه بايد از صادرات آن جلوگيري شده يا صادرات آن بسيار محدود شود تا روند تامين مواد اوليه صنايع چرم كشور دچار خلل نشود.

وي افزود: به همين منظور چندي پيش با مسوولان وزارت بازرگاني نامه نگاري كرده و خواستار توقف صادرات بي رويه “وت بلو گاوي” از كشور شديم. چند روز پيش نيز عضو انجمن صنايع چرم ايران در گفت وگو با ايسنا با هشدار نسبت به صادرات بي رويه “وت بلو گاوي” از كشور عنوان كرده بود كه ادامه اين روند باعث تعطيلي 300 واحد صنعتي چرم فعال در تبريز خواهد شد. مسعود بنابيان توضيح داده بود در جلسه يي كه اواخر سال 1385 برگزار شد، تصميم گرفته شد صادرات برخي اقلام دامي مانند پوست خام و “وت بلو گاوي” و بزي به صورت مشروط انجام شود تا در روند تامين مواد اوليه صنايع چرم داخلي خللي وارد نشود. اين در حالي است كه بعداً متوجه شديم در بخشنامه صادر شده از سوي اعضاي حاضر در آن جلسه صادرات “وت بلو گاوي” آزاد اعلام شده است.‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا