اخبار فرش ماشینی

نخستين واحد توليدكننده ابريشم مصنوعي در كشور افتتاح شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

قائم مقام مدير عامل كارخانجات دسترنج رضا بافت پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح فاز اول كارخانجات دسترنج رضا‌بافت بيان داشت: در ايام دهه مبارك فجر هستيم كه فاز اول كارخانجات دسترنج رضا بافت در حال افتتاح است و ياد و خاطره شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي را گرامي مي‌داريم.

رضا موقر ادامه داد: كارخانجات دسترنج رضا بافت در زميني به مساحت 15 هكتار و در 36 هزار مترمربع فضا احداث شده و فاز اول آن امروز به لطف خداوند متعال با حضور وزير صنايع افتتاح شد.
وي اضافه كرد: ظرفيت خط توليد اين واحد كه محصول آن ابريشم مصنوعي و انواع ميكرو فلامينك است كه اين محصول وارداتي بوده ولي امروز با راه‌اندازي اين واحد 40 درصد واردات به كشور كاهش مي‌يابد.
قائم مقام مدير‌عامل كارخانجات دسترنج رضا بافت افزود: موارد مصرف محصول توليدي اين واحد در چادر مشكي است كه مسئولان در راستاي خودكفايي زحماتي را متقبل شدند كه با ورود اين محصول ديگر سقف توليد چادر مشكي موردي را نخواهد داشت.

وي عنوان داشت: 12 كارخانه با يك‌هزار و 200 شغل مصرف كننده عمده محصولات اين كارخانه هستند و حدود يك‌هزار و 800 واحد توليدي به صورت اسمي وجود دارد كه مي‌تواند محصولات اين كارخانه را استفاده كند.
موقر اعلام كرد:‌ مهم ترين ويژگي محصولات اين كارخانه مصرف آن در صنايع نساجي است از جمله روكش اتومبيل و انواع و اقسام پرده‌ها و تمام محصولاتي كه در صنعت نساجي نيازمند مواد اوليه با اين خصوصيات است.
وي با اشاره به تجهيزات اين واحد توليدي تصريح كرد: تكنولوژي اين واحد از كشور آلمان با وجود تحريم‌ها و تهديدها وارد كشور شده‌اند و توانستيم در بدترين شرايط تكنولوژي اين واحد را از آلمان خريداري كرده و نصب و راه‌اندازي كنيم كه اين تكنولوژي در دنيا در دست دو كشور آلمان و آمريكا است و حتي كشورهاي همراه با استكبار جهاني نيز اين تكنولوژي را ندارند و كارخانجات رضا‌بافت نخستين كارخانه در خاورميانه است كه اين تكنولوژي را نصب و راه‌اندازي كرده است.

قائم مقام مدير‌عامل كارخانجات دسترنج رضا‌بافت تاكيد كرد: حجم عمليات انجام شده به لحاظ شكلي توسط مسئولان در اين واحد مشاهده شد ولي بزرگ‌ترين سرمايه در بخش سرمايه‌گذاري اين واحد از نظر سياسي و مادي 126 ميليارد تومان است كه 80 درصد توسط بخش خصوصي و 20 درصد از تسهيلات بانكي تأمين شده است.
وي خاطرنشان كرد: اما سرمايه‌گذاري ديگر حاصل نيم قرن تجربه در اين صنعت است و 48 سال تجربه شخص آقاي دسترنج مدير اين كارخانه پشت اين سرمايه‌گذاري نمود يافته و ايشان معتقدند كه صنعت نساجي با وجود همه بدبيني‌هايي كه وجود دارد با همت و كار مضاعف، مديريت درست و آوردن تكنولوژي روز صنعتي پراشتغال و پردرآمد است.

موقر ادامه داد: هم‌اكنون با شروع به كار اين مجموعه درخواست‌هايي را از كشور سوريه، اسپانيا و تركيه داشتيم كه محصولات ما را خواستند ولي قصد اصلي ما تامين نياز اصلي كشور است.
وي با اشاره به توسعه اين كارخانجات توضيح داد: يكي از مهم‌ترين بحث‌ها اين است كه بايد زنجيره توليد در كارخانه را تكميل كنيم و اين واحد فاز اول كارخانه است و در برنامه داريم كه سه كارخانه ديگر در بحث توليد چيپس پلي‌استر در همين محل راه‌اندازي كنيم و اميدواريم آقاي وزير در اين راستا همكاري لازم را داشته باشند.
قائم مقام مدير‌عامل كارخانجات دسترنج رضا‌بافت يادآور شد: نزديكي اين كارخانه به راه‌آهن سراسري و قرار گرفتن در كنار شاهراه اصلي ترانزيت كشور و نياز صنايع به مواد اوليه توليدي اين مجموعه ما را بر آن داشته كه تكامل در زنجيره توليد را پيگيري كرده و در ايجاد شغل براي يك‌هزار و 100 نفر پيش رويم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا