اخبار فرش ماشینی

هدف‌گیری بازار فیلتراسیون، توصیه هایی برای فعالان صنعت بی بافت

تعریف یک استراتژی “پیش به سوی بازار” کلیدی است برای تولیدکنندگان ‏Roll good

بسیاری از کمپانی‌ها به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند در محاسباتشان در زمینه توسعه محصولاتشان در صنعت فیلتراسیون که مناسب نیاز بازار نیز باشد موفق باشند.
این راهکارها عموماً یک انقلاب تکنیکی در تولید راه رهبری می‌کند که موجب می‌شود تولیدات فیلتری یک کمپانی سازنده ‏Rg‏ مناسب بازار تولید شود. این مسأله عموماً پس از تست‌ها و بررسی محصول تولید شده نشان داده شده می‌شود. پس از اینکه خصوصیات لازم برای ‏Rg‏ تأثیر شد در مرحله بعد معمولاً به یک استراتژی به سمت بازار و آنالیز بازار نیاز داریم.
چنین طرحی معمولاً براساس فاکتورهای زیاد مانند: نوع محصول، قابلیت رقابت‌پذیری، توجیه اقتصادی آن در بازار و چند سطح در چرخه قیمت‌گذاری طراحی می‌شود.

معمولاً این طرح‌ها اگر با حجم سرمایه‌گذاری بالا و میزان ریسک پائین برای تولید‌کننده ‏Rg‏ نیز همراه باشد می‌تواند موفقیت خوبی کسب کند.
در اینجا می‌توانیم چند دقیقه‌ای در مورد گزینه‌هایی که می‌تواند برای شرکت شما وجود داشته باشد تا موجب هدف‌گیری درست شما در بازار و استراتژی فروش شما شود صحبت کنیم.
گزینه‌های مختلف ممکن برای یک تولیدکننده ‏Rg
‏- مشارکت با یک تولیدکننده بزرگ فیلتر
– مشارکت با یک یا چند تولیدکننده رول گود دیگر برای دستیابی به بازار گسترده‌تر
– فروش ‏Rg‏ در بازار آزاد
– فروش فیلتر به صورت مستقیم در بازار

مشارکت با یک تولیدکننده بزرگ فیلتر برای فروش ‏Rg

مزیت این گزینه در توزیع محصول نزد مشتری است (تحویل آسان و بازاریابی ساده) با یک سهم عمده‌ای از بازار. در واقع وجود چنین شریکی بسیار به شما کمک می‌کند تا بتوانید شناخت بیشتری نسبت به بازار پیدا کنید و در طول مدت شراکت محصولات خود را به راحتی به فروش برسانید. در نتیجه گسترش این نوع از وابستگی (همکاری و شراکت) می‌تواند یک تولیدکننده ‏Rg‏ را در بازار مطرح سازد.
در این موارد ممکن است سود تأمین‌کننده ‏Rg‏ کمتر از سود معمولی آن در بازار آزاد باشد و باید این مطلب مد نظر گرفته شود. اما به هر حال سودآوری بلند مدت را تضمین می‌کند.


مشارکت با یک کمپانی تولیدکننده ‏Rg‏ دیگر

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مزیت این گزینه این است که می‌تواند به حجم فروش قبلی شرکت شوک خوبی وارد کند و کانالهای فروش تازه‌ای را ایجاد کند. همچنین می‌تواند موجب توسعه خطوط تولید آنها شود و فروشگاههای آنها را زیاد کند. این استراتژی یک عیب هم دارد. بدین شکل که باعث کمرنگ شدن برخی پتانسیل‌های موجود شده و در طی عملیات فروش ارتباط مستقیم با مشتریان قبلی کمتر می‌شود. هر چند در برخی مواقع نیز باید سود بیشتر را فدای حفظ رابطه قویتر مابین دو طر کرد. اما در مجموع این روش باعث افزایش قدرت تولید و توان رقابتی می‌گردد و در برخی مواقع می‌تواند موجب تسخیر بازار گردد.

فروش ‏Rg‏ خام در بازار آزاد

در این روش کمپانی می‌تواند محصول خود را بطور مستقیم در بازار به فروش برساند. این گزینه برای کمپانی شما حجمی از مشتریان را فراهم می‌آورد که در حجم‌های پائین فروش هم پول خوبی می‌دهند. ارتباط مستقیم با خریدار نهایی مزایای بیشتری نیاز دارد. اما مشکلی که وجود دارد این است که انجام هر دو مرحله تولید و فروش برای یک شرکت معمولی کار دشواری است و باعث عدم امکان توسعه توسعه تولیدات می‌گردد. همچنین در این مورد بحث سرویس‌دهی مناسب به مشتریان جدید از اهمیت بالایی برخوردار است.
در این مجال چند نکته‌ای که می‌تواند به کمپانی شما در فروش ‏Rg‏ کمک کند اشاره شد اما همواره راههای دیگری هم وجود دارد که بسته به توان مدیریت بازاریابی شرکت متفاوت است.


با آرزوی اینکه در فروش و بازاریابی محصولات خود خلاق، موفق و البته خوش شانس باشید.‏
‏ تحریریه صنعت کهن‏
لطفا جهت ارسال مقالات فنی بخش منسوجات بی بافت با ما تماس بگیرید. ۷۷۶۵۶۸۷۷‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×