اخبار فرش ماشینی

ورود ایران‌کد به صنعت نساجی کشور

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

حائری با بیان اینکه اجرای ایران‌کد در صنعت نساجی کشور طی سال جاری نیز دنبال خواهد شد،گفت: زمینه دریافت ایران کد توسط تمامی محصولات و تولیدات نساجی فراهم است.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا، “علیرضا حائری” دبیر انجمن صنایع نساجی کشور درباره روند اجرای ایران‌کد، در صنعت نساجی و تولید پوشاک کشور با بیان اینکه اجرای این پروژه از یک سال گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: هم اکنون بسیاری از واحدها محصولات خود را برای پیوستن به ایران‌کد معرفی کرده‌اند.

وی افزود: از این طریق تاکنون بسیاری از کالاها و محصولات تولیدی در عرصه پوشاک، شناسه ملی کالا دریافت کرده‌اند و به ایران‌کد پیوسته‌اند.

دبیر انجمن صنایع نساجی کشور ادامه داد: به دلیل تنوع تولیدات و محصولاتی که از طریق تولیدکنندگان و فعالان عرصه نساجی و پوشاک کشور عرضه می‌شود، هم اکنون بسیاری از محصولات و تولیدات شرکت‌های نساجی کشور به شبکه ایران‌کد متصل شده‌اند.

حائری با بیان اینکه اجرای این طرح در بخش صنعت نساجی و تولید پوشاک و ملزومات آن تأثیر مثبتی داشته است، گفت: با توجه به اجرای طرح میزان از سوی وزارت بازرگانی و فراهم کردن زمینه‌های واگذاری کارت‌های ۱.۵ میلیون تومانی خرید به کارمندان دولت و در آینده نزدیک به همه اقشار، زمینه‌های خرید کالای ایرانی تقویت می‌شود.

این مقام مسوول در صنعت پوشاک و نساجی کشور افزود: طرح میزان این ویژگی را با خود به همراه دارد که دارندگان کارت‌های ۱.۵ میلیون تومانی فقط قادر به خرید محصولاتی که شناسه کالا دارند و به ایران‌کد پیوسته‌اند را دارند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

به گفته حائری، در شرایط فعلی تولیدکنندگانی از صنعت نساجی که احساس نیاز کرده‌اند به سمت این شبکه رفته‌اند و این کار در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی بیان داشت: البته در مرحله اول پیوستن شرکت‌ها به طرح ملی شناسه کالا نیازی به ارتقای سطح کیفیت و استانداردهای مورد نیاز تولید نبود ولی این موضوع در مراحل بعدی از اهمیت بیشتری برخوردار شد.

دبیر انجمن صنایع نساجی کشور خاطر نشان کرد: با اجرای طرح ایران‌کد، واردات محصولات نساجی و پوشاکی نیز باید مانند تولیدات داخلی کشور از حداقل استانداردها برخوردار باشند و بدون رعایت شرایط ایران‌کد امکان عرضه در بازار داخلی ایران را نخواهند داشت.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×