اخبار فرش ماشینی

یارانه نقدی به پنبه‌کاران پرداخت می‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از پرداخت یارانه نقدی به کشاورزان پنبه‌کار خبر داد
‏حسین سابقی امروز در گفتگو با خبرنگاراران  در مشهد اظهار داشت: در سال گذشته حدود 52هزار هکتار از اراضی آبی استان اعم از اصلاح‌شده و بومی زیر کشت پنبه قرار گرفت.
وی افزود: برآورد می‌شود که از این وسعت حدود 100 هزار تن وش تولید شود.
وی گفت: با توجه به کاهش قیمت جهانی پنبه و کاهش تعرفه واردات این محصول، کشاورزان پنبه‌کار موفق نشدند محصول تولیدی خود را به بهای مناسب به فروش برسانند.

وی افزود: بنابراین به منظور حمایت از کشاورزان پنبه‌کار مقرر شده به ‌ازای هر کیلو وش تحویل به کارخانجات پنبه پاک‌کنی مجاز ‌که تا پایان سال 87 تحویل شده‌، مبلغ 375 ریال یارانه نقدی پرداخت شود.
این‌ مسئول تاکید کرد: با توجه به کمبود وقت ضروری‌ست کشاورزان پنبه‌کار در اسرع وقت برای ارائه اطلاعات لازم به ‌منظور تکمیل فرم‌های مربوطه به کارخانجات پنبه پاک‌کنی ذی‌ربط مراجعه کنند.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور نیز گفت: قنات روستایی دامنجان شهرستان به طول 800 متر و عمق مادرچاه 20 متر پس از گذشت 45 سال بازسازی شد.

علی دهباشیان اظهار داشت: 500 متر قنات یادشده به علت سیل کاملاً تخریب و مسدود شده بود و حدود 45 سال بود که از آن بهره‌برداری نمی‌شد.
مدیر جهاد کشاورزی میزان آب‌دهی قنوات شهرستان را بالغ بر 9 هزار لیتر در ثانیه دانست و افزود: با بارندگی این مقدار آب‌ می‌تواند 18 هزار و 500 هکتار از اراضی سطح زیرکشت را آبیاری کند و حدود 10هزار خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. ‏
منبع خبرگزاری فارس

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا