اخبار فرش ماشینی

«پوشينه‌بافت» قزوين احيا مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

وزيرصنايع ومعادن گفت: طي اقدامات انجام شده و هماهنگي با مسوولان خصوصي‌سازي استان قزوين، به‌زودي خط توليد نوسازي شده شرکت «پوشينه بافت» راه‌اندازي مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت صنايع ومعادن علي‌اکبر محرابيان در هفتاد و هشتمين سفر استاني هيات دولت و دور سوم سفر به استان قزوين با بيان اين خبر افزود:  پرسنل و کارکنان سه واحد نساجي استان قزوين در جريان خصوصي سازي آسيب ديده و مجموع کارکنان اين سه واحدنساجي  «فرنخ»،  «مه نخ» و  «پوشينه بافت»  4هزارو 500 نفر بود که با مساعدت‌ها و مصوبات صادر شده دولت بالغ بر 3 هزارو 500 نفر از اين تعداد بازنشست شده و يک هزار نفر باقي مانده‌اند. وي اظهار اميدواري کرد: در جلسه امروز هيات دولت درصدد هستيم مشکلات و مسائل اين 3 واحد بررسي و رسيدگي شود.

محرابيان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با توجه به اين‌که استان قزوين از اولين شهرهاي مهم صنعتي کشور محسوب مي‌شود طي 4 ساله دولت نهم و يک ساله نخست دولت دهم براي يک هزارو 800 واحد پروانه صنعتي صادر شده است.
وزير صنايع ومعادن در بخش ديگري از سخنان خودگفت: در 3 سال اخيردر شهر تهران تعداد روزهاي ناسالم  و ناپاک بسيار زياد بوده از اين رو توليد و تامين کپسول‌هاي فشار قوي C.N.G  که بتواند فشار 200 بار را تحمل کند احساس مي‌شد.

رسيدگي به چگونگي واگذاري 3واحد صنعتي قزوين
وزيرصنايع و معادن همچنين در جريان بازديد از واحدهاي توليدي استان قزوين، خواستار رسيدگي به چگونگي واگذاري سه واحد صنعتي اين استان شد.

علي‌اکبر محرابيان در اين بازديدها گفت: کارکنان سه واحد نساجي استان قزوين به دليل خصوصي‌سازي آسيب ديده و مجموع کارکنان اين سه واحد نساجي که 4 هزار و 500 نفر بودند با صدور مصوبه دولت، 3هزار و 500نفر از اين تعداد بازنشست شده و يک هزار نفر باقي مانده‌اند. محرابيان گفت: طي پنج سال اخير براي يک هزارو 800 واحد پروانه صنعتي در استان قزوين صادر شده است که با انجام اصلاحات پروانه‌هاي صنعتي صادر شده و نوسازي واحدهاي صنعتي قديمي هم‌اکنون 3هزار و 200 واحد فعال صنعتي در سطح استان قزوين در حال فعاليت هستند.
محرابيان تصريح کرد: توليد کپسول‌هاي گاز C.N.G   در استان قزوين در 6 ماه آينده به ظرفيت 500 هزار دستگاه خواهد رسيد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا