اخبار فرش ماشینی

گليم‌فرش محراب و نيايش در اراك رونمايی شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مديركل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان مركزی از رونمايی گليم فرش محراب و نيايش با محوريت حجاب و عفاف همزمان با روز ملی حجاب و عفاف در فرهنگسرای آئينه اراك خبر داد.

مجتبی رضوانی، مديركل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان مركزی در حاشيه مراسم افتتاح نمايشگاه حجاب و عفاف كه امروز، 19 تيرماه در فرهنگسراي آيينه اراك برگزار شد ، گفت: به همت اين نهاد گليم‌فرش محراب و نيايش كاری از زهرا عسگری، هنرمند بافنده شهرستان خمين در اين نمايشگاه رونمايی شده و در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وي بيان كرد: اين گليم‌فرش در ابعاد 80 در 90 با هدف نهادينه كردن فرهنگ حجاب و عفاف در سطح جامعه با بهره‌گيری از قالب يك هنر بافته شده است.

رضوانی اضافه کرد: نمایشگاهی از آثار صنایع دستی از آثار هنرمندان برجسته استان در رشته‌های منبت، معرق، رودوزی سنتی، چاپ باتیک، حجم‌سازی با چوب و دیگر رشته‌های هنری به نمایش در آمدومجددا اثری با عنوان حجاب درقالب معرق طراحی شده ودرماههای آینده بعد از خلق اثر به نمایش درخواهد آمد.

يادآور مي‌شود، نمايشگاه حجاب و عفاف با حضور دستگاه‌های عضو كارگروه حجاب و عفاف در فرهنگسرای آئينه اراك از 19 تا 23 تيرماه جاری براي بازيد علاقه‌مندان داير است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا