اخبار نساجی

تولیدکنندگان بدهی های ارزی را با ارز مبادله ای تسویه کنند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تولیدکنندگان بدهی های ارزی را با ارز مبادله ای تسویه کنند

    رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح تسهیل تسویه بدهی های ارزی واحدهای تولیدی به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی در کمسیون اقتصادی رد شده است البته واحدهای تولیدی می توانند با ارز مبادله ای اقساط خود را به بانک پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز ارسلان فتحی پور با اشاره به اینکه در بودجه سال 93 مقرر شده که بدهی ارزی واحدهای تولیدی به نرخ ارز مبادله ای تسویه شود، گفت : طرح تسهیل تسویه بدهی های ارزی واحدهای تولیدی در سال 93 به دلیل اینکه بار مالی به دولت تحمیل می کرد و مغایر با اصل 75 قانون اساسی بود از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس رد شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: البته در کمیسیون اقتصادی مجلس کارگروهی برای تسهیل بدهی های ارزی واحدهای تولیدی در قالب لایحه بودجه سال آینده تشکیل شده و مقرر شده است در این زمینه هماهنگی هایی با دولت انجام شود.

«بر اساس اصل 75 قانون اساسی طرح‏های قانونی، پیشنهادها و اصلاحاتی که نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌کنند که به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه عمومی می‌انجامد، در صورتی قابل طرح در مجلس است که طریقه جبران کاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید معلوم شده باشد.»

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

لازم به ذکر است طرح تسهیل تسویه بدهی های ارزی به منظور تشویق بدهکاران به حساب ذخیره ارزی مطرح شده است که ضمن کاهش بدهی های معوق، توان جدیدی برای توسعه واحدهای تولیدی از طریق اخذ تسهیلات بانکی ایجاد کند

بر اساس طرح مذکور واحدهای تولیدی که ظرف شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به پرداخت خود به بانک های عامل اعم از معوق و سررسید نشده اقدام کنند براساس نرخ دلار هجده هزار ریال و یورو بیست و یک هزار و پانصد ریالی محاسبه می شود و می توانند به صورت ریالی بدهی ارزی را تسویه کنند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا