اخبار نساجی

جزئیات طرح ساماندهی سهمیه بنزین

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

جزئیات طرح ساماندهی سهمیه بنزین

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به اجرای طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروهای عمومی،اعلام کرد: به زودی در کلاس برخی از کارت‌های سوخت خودروهای عمومی تغییراتی اعمال می‌شود.

به گزارش بي باک به نقل از مشرق،محمد رویانیان در گفتگو با مهر درباره اجرای طرح جدید ساماندهی سهمیه بنزین برخی از خودروهای عمومی، گفت: از دو سال گذشته تاکنون فراخوان‌های متعددی به منظور شناسایی خودروهای عمومی فعال در ناوگان حمل و نقل و ساماندهی سهمیه‌های سوخت این خودروها آغاز شده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در حال حاضر حدود یک میلیون و 900 هزار دستگاه وانت بار در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد و پس از انجام فراخوان تاکنون حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه وانت بار عمومی در سامانه های تعیین شده، ثبت نام کرده اند.

این عضو کابینه دولت دهم با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود بخشی از وانت بارهای کشور در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی نبوده و تنها از سهمیه بنزین خودروهای عمومی استفاده می کنند، اظهار داشت: بر این اساس در فاز نخست حدود 25 درصد از سهمیه بنزین این خودروها کاهش یافت.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی در ادامه با اشاره به ثبت نام بیش از 160 هزار دستگاه خودروی سواری آژانس مسافربری در سامانه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی، بیان کرد: این در حالی است که در شرایط فعلی بیش از 220 هزار دستگاه آژانس در سطح کشور سهمیه بنزین دریافت می کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با هماهنگی با سامانه هوشمند شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به زودی در کلاس برخی از کارتهای هوشمند سوخت خودروهای عمومی تغییراتی اعمال می شود، تبیین کرد: سهمیه بنزین قطعا آن دسته از خودروهای عمومی که در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی نیستند، کاهش می یابد.

عبدالله جلالی قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور هم پیشتر درباره اجرای طرح ساماندهی سهمیه بنزین برخی از خودروهای عمومی به مهر گفته بود: پیشتر با ارائه فراخوانی نسبت به شناسایی خودروهای وانت بار عمومی اقدام شده است.

وی یادآور شده بود: هم اکنون در مرحله آرامش قرار داریم و به زودی با به پایان رسیدن برخی از مشکلات و ایرادات و رفع آنها مرحله نهایی ساماندهی سهمیه سوخت وانت بارها اجرایی خواهد شد.

به گزارش مهر، بر اساس طرح ساماندهی سهمیه سوخت خودروها، آن دسته از وانت بار‌هایی که در سامانه حمل‌ و نقل درون شهری، بین‌شهری و روستایی ثبت نام نکنند سهمیه سوخت خودروهای شخصی را دریافت خواهند کرد.

از مرداد ماه سال گذشته در مرحله دوم ساماندهی وانت‌بارها مقرر شد به وانت‌بار‌هایی شناسایی شده عمومی همچون روال گذشته سهمیه بنزین اختصاص یابد، اما سهمیه بنزین آن دسته از وانت بارهایی که شناسایی نشده‌اند، 25 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر در مراحل بعدی اجرای این طرح میزان کاهش سهمیه بنزین وانت‌بارهایی که در خدمت ناوگان حمل و نقل نبوده با خودروهای شخصی برابر می شود.

هم اکنون به طور متوسط روزانه حدود 16 میلیون لیتر بنزین توسط ناوگان وانت بار مورد استفاده قرار می‌گیرد که با اجرای کامل طرح سامان دهی و واقعی شدن سهمیه های سوخت پیش بینی می شود روزانه 5 تا 6.5 میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه جویی حاصل شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا