اخبار نساجی

شماره گذاري 2.5 ميليون وسيله نقليه در کشور

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رئيس پليس راهور ناجا گفت : سالانه بيش از 2.5 ميليون دستگاه وسيله نقليه در کشور شماره گذاري مي شود.

اسکندر مومني در چهارمين همايش روز جهاني اندازه شناسي با اشاره به توليد بيش از 10 ميليون دستگاه خودرو و موتورسيکلت در 5 سال گذشته افزود : در سال هاي 1385 تا 1390 بيش از 7 ميليون دستگاه خودرو و بيش از 3 ميليون دستگاه موتورسيکلت در کشور توليد و شماره گذاري شده است.

وي به رشد شتابان توليد خودرو در مقايسه با رشد جمعيت در يک دهه اخير اشاره کرد و گفت : تعداد خودرو از 4 ميليون دستگاه در اوايل دهه 80 به 15 ميليون دستگاه در حال حاضر رسيده است که در صورت ادامه روند فعلي توليد خودرو در کشور ، اين رقم تا پايان دهه 90 از مرز 30 ميليون دستگاه عبور خواهد کرد.

مومني با بيان اينکه هنوز استاندارد ساخت جاده ها و راهها در کشور تعريف نشده است ،تصريح کرد : سازمان ملي استاندارد ايران نبايد براي خودروها و جاده هاي غير استاندارد مجوز فعاليت صادر کند.

وي گفت : در سال گذشته 20 هزار نفر براثر تصادفات جاده اي جان خود را از دست دادند که حدود 49 درصد از فوت شدگان بعد از تخليه از صحنه تصادف و در بيمارستان جان خود را از دست دادند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

رئيس پليس راهور ناجا افزود : پارسال 1 ميليون و 900 هزار نفر گواهينامه دريافت کردند و 1 ميليون و 700 هزار دستگاه خودرو شماره گذاري شد.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا