اخبار نساجی

مجالی برای تنظیم سند كار شایسته نمانده است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تهران-تحقق كار شایسته نیاز به زمانی طولانی در عرصه های اجتماعی و اقتصادی دارد هر چند بر اساس ماده 25 قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود در پایان سال نخست برنامه ‘سند كار شایسته‘ تنظیم شود اما به نظر می رسد با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال، مجالی برای این مهم نمانده است.

كار شایسته یكی از برنامه های سازمان بین المللی كار است كه برای بهبود روابط كار، كشورها ملزم به اجرای آن هستند اما این مهم نیازمند پیش نیازهایی است كه تا در عرصه روابط كار در ایران این پیش نیازها محقق نشود نمی تواند كار شایسته را محقق كرد.

بر اساس ماده25 قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعی مكلف است حداكثر تا پایان سال اول برنامه، سند ملی كار شایسته را حسب مصوبات سازمان بین‎المللی كار،حقوق كار و حقوق كارگران و كارفرمایان در جهت تثبیت حقوق بنیادین كار و برای بهبود روابط كارگر و كارفرما به شكل سه‎جانبه و با مشاركت تشكل های كارگری و كارفرمایی تنظیم كند.

هم اكنون مهمترین موضوع های جامعه كار اصلاح قانون كار است در حالیكه با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال، تعیین حداقل دستمزد سال 91 دغدغه جامعه كار را افزایش داده است بنابراین با توجه به موارد یاد شده،مجالی برای تنظیم كار شایسته از سوی شركای اجتماعی كار نیست.

یك فعال جامعه كار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تحقق كار شایسته شاید به بیش از دو برنامه اقتصادی و اجتماعی نیاز داشته باشد زیرا این مهم با عجله قابل انجام نیست.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

‘حمید حاج اسماعیلی’ افزود: پیش از آنكه به موضوع كار شایسته توجه كنیم باید مولفه های سازمان بین المللی كار را در خصوص حقوق كار مورد توجه قرار دهیم.

وی تاكید كرد: هم اكنون بسیاری از بنگاههای اقتصادی نخستین حقوق كار را در خصوص كارگران رعایت نمی كنند.

كار شایسته به خواسته های صنفی كارگران در زندگی كاری آنها اطلاق می شود. این خواسته شامل فرصت های شغلی، درآمد، پیشرفت فردی، عدالت و برابری جنسیتی (در امكان دستیابی به كار) اطلاق می شود.

كار شایسته چهار هدف استراتژیك را پیگیری می كند كه این اصول شامل: اصول و حقوق بنیادین كار، برخورداری از فرصت های شغلی و درآمد،حمایت و امنیت اجتماعی و گفت وگوهای اجتماعی و سه جانبه (تشكل های كارگری و كارفرمایی)است.

سازمان بین المللی كار، تلاش می كند تا روش های مبتنی بر كار شایسته را به سیاست های اقتصادی و اجتماعی (دولت ها) تعمیم دهد. كار شایسته، محور مركزی تلاش ها برای از بین بردن فقر و وسیله ای برای پیشرفت برابر و پایدار است.

براساس تعریف سازمان بین المللی كار،كار شایسته شامل فرصت هایی برای دستیابی به مشاغل با درآمد كافی، محیط كار ایمن، حمایت اجتماعی از كارگران و خانواده های آنان، ایجاد چشم انداز روشن در افق پیشرفت شغلی و امكان ایجاد ائتلاف های اجتماعی (اتحادیه ها و سندیكاها) است.

آنچه كه مهم است هم اكنون مسئولان و برنامه ریزان اجتماعی به انجام این مهم در كشور پی برده اند.

بسترسازی برای توسعه تفكر كارشایسته گامی ارزشمند در جهت حقوق بنیادین كار است تا بتوان بستر مناسبی را برای حفظ كرامت انسانی كارگران با گامهایی هرچند آهسته اما مطمئن فراهم كرد

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا