اخبار فرش ماشینی

۱۲هزار متخصص نساجی در کشور فعالیت می‌کنند

رییس جامعه متخصصین نساجی کشور
۱۲هزار متخصص نساجی در کشور فعالیت می‌کنند

پرویز نوپناه گفت: ۱۲هزار متخصص رشته نساجی در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، رییس جامعه متخصصان نساجی کشور در سومین همایش ملی نساجی و پوشاک در یزد، به سابقه فعالیت جامعه متخصصین کشور اشاره کرد و افزود: وجود متخصصین در این صنعت از اولویت‌ها و مهمترین رکن پیشرفت است.

پرویز نوپناه صنعت نساجی را صنعتی بزرگ و ملی توصیف کرد و افزود: نساجی صنعت مونتاژ و وارداتی نیست و امروز تولید آن در موزه های بزرگ دنیا قرار دارد و در دنیا با افتخار از صنعت نساجی ایران صحبت می شود.

وی ادامه داد: می توان با کمترین هزینه بیشترین شغل را در این صنعت ایجاد کرد که باید اطلاع رسانی لازم در مورد جایگاه، ویژگی ها و مزایای صنعت نساجی صورت گیرد و جایگاه آن در نزد مسوولان بیشتر شناخته شود.

رییس جامعه متخصصین نساجی کشور اظهار داشت: امروز نمی توان با تصور ۴۰ سال پیش کار کرد چرا که در گذشته سرمایه مدنظر بود اما امروز متخصص است که حرف اول را در رشد این صنعت می زند و ما متأسفانه در این زمینه ضعیف هستیم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی افزود: اگر به صنعت نساجی ایران در چند دهه گذشته نگاه کنیم می بینیم که زبانزد همه جهان بوده‌ایم و حتی امروز بزرگترین موزه‌های دنیا افتخار می کنند که تکه ای از تولید نساجی آن دوران ایران را نگهداری می‌کنند و امروز باید همه با هم کمک کنیم، دست‌به‌دست هم بدهیم تا دوباره به قدرت گذشته برسیم و این شدنی است.

نوپناه با اشاره به برخی مشکلات صنعت نساجی کشور گفت: ۱۲هزار نفر متخصص رشته نساجی در کشور فعالیت می کنند.

نورپناه، یزد را مهد صنعت نساجی کشور توصیف کرد و از همه مسوولان و صنعتگران خواست برای پیشرفت بیشتر صنعت نساجی گام بردارند.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×