اخبار فرش ماشینی

برندكشي مانعي براي شناسنامه‌دار كردن كالاي ايراني

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

مدير دفتر نساجي و چرم وزارت صنايع مطرح كرد:
برندكشي مانعي براي شناسنامه‌دار كردن كالاي ايراني

خبرگزاري فارس: مدير دفتر نساجي و چرم وزارت صنايع و معادن گفت: در چند سال اخير برندكشي از سوي برخي از افراد مانعي براي شناسنامه‌دار كردن كالاي ايراني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، مهدي اسلام‌پناه در آيين بازگشايي چهارمين نمليشگاه بين‌المللي صنعت كيف و كفش، ماشين‌آلات و محصولات پوست و چرم و دومين نمايشگاه مد و نوآوري در صنعت كيف و چرم در نمايشگاه مشهد اظهار داشت: اجرايي شدن برند به عنوان يك سمبل ارزشمند بايد در توليد كالاي ايراني به منظور شناسنامه‌دار كردن آن‌ها لحاظ شود.

مدير دفتر نساجي و چرم وزارت صنايع و معادن افزود: بر اين اساس بايد اقداماتي به منظور اصلاح الگوي مصرف و نيز اجرايي شدن برند در كالاهاي ايراني را در راستاي شناسنامه‌دار كردن اين كالاها ضروري عنوان كرد.
اسلام‌پناه در ارتباط با بسته‌هاي حمايتي وزارتخانه به منظور حمايت از توليد كنندگان گفت: در وزارتخانه جديد صنعت، توليد و تجارب بين‌الملل بسته‌اي حمايتي در راستاي نوسازي و بازسازي ماشين‌آلات با كمك‌هاي بخش خصوصي پيش‌بيني شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وي اظهار داشت: رشد و توسعه اقتصادي و نيز پيشرفت در عرصه‌هاي تكنولوژي و صنعت از جمله برنامه‌هاي مهم دولت در برنامه و چشم‌اندازهاي ترسيم شده است.
مدير دفتر نساجي و چرم وزارت صنايع و معادن اجراي اين بسته‌هاي حمايتي و نيز حضور بخش خصوصي را حلقه پاياني و گامي براي حا خلاء‌هاي مجود در صنعت و توليد مطرح كرد.

*صنعت چرم مظلوم واقع شده است
وي با اشاره به وضعيت صنعت چرم در كشور اظهار داشت: در حال حاضر صنعت چرم در ميان ساير صنايع مطلوب نيست و براين اساس حتي مي‌توان گفت كه اين صنعت در ميان ساير صنايع مظلوم واقع شده است.
مدير دفتر نساجي و چرم وزارت صنايع و معادن برگزاري اين گونه نمايشگاه‌ها را در حوزه چرم و كيف و كفش مهم ارزيابي كرد و گفت: برگزاري اين نمايشگاه‌ها مي‌تواند راهي براي تجاري‌سازي و حضور اين صنعت در عرصه‌هاي بين‌المللي باشد.

اسلام‌پناه خاطر نشان كرد: در عرصه توليد جهاني در حال حاضر كشور هاي جهان سوم توليد خود را به صورت محصولات خام ارائه مي‌دهند اين در حالي است كه كشورهاي پيشرفته تكميل كننده زنجيره ارزش افزوده در توليدات هستند و توليدات خود را به صورت كالاهايي مورد نياز سايركشورها عرضه مي‌كنند.
وي با اشاره به ادغام وزارتخانه‌ها و شكل‌گيري وزارت جديد‌التاسيس صنعت، توليد و تجارت بين‌الملل گفت: در حال حاضر در كشور در حدود 10 هزار فعال توليد كننده نساجي، چرم و پوشاك در حال فعاليت هستند كه بر اين اساس و با شكل‌گيري اين وزارتخانه جديد در حدود 20 هزار واحد جديد نيز ايجاد مي‌شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا