اخبار فرش ماشینی

تقسيط 60 ماهه بدهي تعاوني هاي فرش دستباف

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

يك فعال بخش تعاون خبرداد/
تقسيط 60 ماهه بدهي تعاوني هاي فرش دستباف
تهران – مدير عامل اتحاديه تعاوني‌هاي فرش دستباف گفت: بدهي تعاوني‌هاي فرش دستباف به بانك توسعه تعاون(صندوق تعاون پيشين) تا قبل از سال 1385 بخشيده شده و اصل مانده بدهي آنها به صورت 60 ماهه تقسيط مي شود.

‘عبداله بهرامي’روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در سال 1385 با همكاري وزارت تعاون مصوب شد، بدهي تعاوني‌هاي فرش دستباف، اصل بهره و ديركرد آنها به بانك توسعه تعاون بخشيده شود كه در آن زمان صندوق تعاون به دليل محدود بودن منابع نتوانست اين مصوبه را اجرايي كند.
وي افزود: خوشبختانه امسال با همكاري بانك توسعه تعاون مقرر شد تعاوني‌هاي بدهكار تا قبل از سال1385 ، به اين بانك معرفي و با اجراي اين مصوبه اصل مانده بدهي اين تعاوني‌ها بدون هيچ گونه بهره‌اي در 60 ماه تقسيط شود.
وي همچنين درخصوص شناسنامه‌دار كردن فرش دستباف بيان كرد: حفظ برند ايراني و جلوگيري از سوءاستفاده از نام فرش ايراني اقدامي ضروريست كه هر چه سريعتر در جهت عملياتي شدن آن بايد اقدام كافي صورت گيرد.
بهرامي تاكيد كرد: صدور شناسنامه فرش براي تاثيرگذار بودن بايد به صورت كارشناسي و برنامه ريزي شده انجام شود و در غيراين صورت از كارآيي لازم برخوردار نخواهد بود.

به گفته ي وي پيش از اين كد ملي 16 رقمي به توليدكنندگان فرش داده مي‌شد و باركدي نيز در اختيار آنان قرار مي‌گرفت كه در جهت كدگذاري فرش‌ها اقدام بسيار ارزشمندي بود، اما متاسفانه اتحاديه صادركنندگان فرش با اين اقدام مخالفت كرد.
مدير عامل اتحاديه تعاوني‌هاي فرش دستباف همچنين درباره تعداد شاغلان فرش دستباف كشور گفت: تعداد بافندگان فرش در كل كشور بعلت نبود حمايت هاي كافي از اين بخش در سال‌هاي اخير به شدت تنزل يافته، به نحوي كه از مجموع دو ميليون نفر بافنده در سال 1385 ، حدود يك ميليون و 200 هزار نفر از آن كم شده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا