اخبار فرش ماشینی

رشد توليد و صادرات صنايع نساجي در سال 88

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مشاور معاون امورصنايع و اقتصادي وزارت صنايع و معادن خبر داد: رشد توليد و صادرات صنايع نساجي در سال 88
سهم ارزش افزوده نساجي از كل صنعت را 4 درصد و تعرفه هاي مرتبط با صنعت نساجي را 952 تعرفه برشمرد كه 18 درصد از كل صنعت را شامل مي‌شود/ از 6700 واحد استمهال بدهي شده ، 611 مورد به صنايع نساجي مربوط است.

ایلنا: مشاور معاون امورصنايع و اقتصادي وزارت صنايع و معادن از رشد توليد وصادرات حوزه نساجي در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ايلنا، گلنار نصرالهي افزود: در مقايسه شاخص صادرات صنعت نساجي در سال 88 نسبت به سال 87 شاهد رشد صادات هستيم به طوري‌كه ميزان صادرات بدون احتساب فرش دستباف در سال 87 بالغ بر 756 ميليون دلار بوده كه در سال 88 ، به بيش از 900 ميليون دلار رسيده است.
وي خاطرنشان كرد: در ميزان واردات مواد اوليه و مواد حد واسط كه در صنايع نساجي استفاده مي‌شود حدود 10 درصد از نظر وزني افزايش داشته‌ايم كه نشان دهنده افزايش توليد دراين حوزه است.
نصرالهي، همچنين از آغاز توليد پارچه چادر مشكي در يك سال آينده خبر داد و افزود: واحد حجاب شهركرد قراردادي را با بانك صنعت و معدن جهت توليد 10ميليون متر طولي پارچه چادر مشكي منعقد كرده است.
وي اضافه كرد: اقدامات مقدماتي ساختمان‌سازي و انتخاب ماشين‌آلات انجام شده و پس از گشايش اعتبار يكسال بعد توليد اين ميزان پارچه آغاز مي‌شود.

نصرالهي فرسودگي و قديمي بودن ماشين آلات، واردات حدود 30ميليون متر پارچه چادر مشكي همراه مسافر، كيفيت پايين توليد داخل و عدم رقابت‌پذيري قيمت تمام شده توليد داخل با مشابه خارجي را از جمله مشكلات توليدكنندگان برشمرد و افزود: در حال حاضر ميزان توليد اين نوع پارچه در داخل حدود 2 تا 3ميليون متر است و واحدهاي فعال از جمله حجاب شهركرد، گلپايگان و كرمانشاه به دليل مشكلات موجود به توليد پارچه رنگي روي آورده‌اند.
مشاور معاون امورصنايع و اقتصادي وزارت صنايع و معادن در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود تعداد واحدهاي نساجي داراي پروانه بهره‌برداري را 9 هزارو 393 واحد دانست كه 15 درصد كل صنعت كشور است.
نصرالهي با بيان اينكه از 6700 واحد استمهال بدهي شده ، 611 مورد به صنايع نساجي مربوط است ياد آور شد: اشتغال مستقيم ايجاد شده از اين صنعت 280 هزار نفر و سرمايه گذاري اين صنعت 41 هزار ميليارد ريال است كه به ترتيب 18 و 7 درصد نسبت به كل صنعت بر آورد مي‌شود.
گلنار نصرالهي همچنين سهم ارزش افزوده نساجي از كل صنعت را 4 درصد و تعرفه هاي مرتبط با صنعت نساجي را 952 تعرفه برشمرد كه 18 درصد از كل صنعت را شامل مي‌شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا