اخبار فرش ماشینی

طرح بهينه سازي صنعت نساجي در دولت نهم اجرايي نشد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مشاور وزير کار و امور اجتماعي در دوره اصلاحات با اشاره به اينکه طرح بهينه سازي صنعت نساجي در مجلس ششم تصويب شده است، اظهار داشت: متاسفانه دولت نهم در صدد اجراي اين طرح اساسي و مهم کشور برنيامد.‏

سهيلا جلودارزاده ظهر سه شنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه مازندران افزود: طرح بهينه سازي صنعت نساجي در صورت اجرا مي توانست ضمن ارتقاء توليد، ضريب بهره وري صنعت نساجي را ارتقاء بخشد.
وي خاطرنشان کرد: متاسفانه حذف تعرفه واردات گمرکي سبب ورود کالاهاي چيني، ترکي و آسيايي به داخل کشور شده و صدمات جبران ناپذيري را به توليد در کشور وارد کرده است.

نماينده مردم تهران در مجلس پنجم، ششم و هفتم با اشاره به اينکه مد اسلامي و دوخت چادر ايراني بايد الگوي منسوجات دنيا باشد، تصريح کرد: در حال حاضر به واسطه عدم توجه به توليد کنندگان نساجي داخلي، سلطان چادر ايران ديگر جرات سرمايه گذاري در اين بخش را به خود در کشور نداده است.
جلودارزاده با بيان اينکه اعتبارات زودبازده در جهت صحيح خود و براي ارتقاء توليد و اشتغال هزينه نشده است، يادآور شد: مجلس ششم بسياري از گره هاي کور و موانع توليد بر سر راه صنايع کشور را رفع کرده بود.
وي با اشاره به اينکه به رغم وجود اساتيد ماهر و مجرب در زمينه نساجي، کشور از دارا بودن حتي يک کارخانه نوساز طراز بين المللي در زمينه نساجي محروم است، افزود: جاي تاسف بوده که در کشوري که داعيه اسلامي بودن مي کند چادر مشکي، جانماز، سجاده و تسبيحش از چين تامين مي شود.

اين نماينده سابق مجلس با تاکيد بر برنامه ريزي دولت آينده براي بازار مصرف 70 ميليوني ايران افزود: صنعت نساجي در دولت نهم بسيار عقب افتاده بنابراين دولت ميرحسين موسوي قصد دارد اين صنعت را احياء کند.
وي با اشاره به اينکه عوارض و تعرفه هاي گمرکي براي کالاهاي وارداتي بايد در حمايت از توليد داخل ارتقاء يابد افزود: مد اسلامي و مظاهر ديني زن ايراني بايد زبانزد زنان منطقه باشد.‏
خبرگزاري مهر

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا