اخبار فرش ماشینی

كوتاه درباره برند كوچي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‏” گوچي “‏
در سال 1898 گوچيو گوچي (‏Guccio Gucci‏) شهر فلورانس در ايتاليا را به مقصد لندن ترک کرد و مدتي مديريت يک هتل را به عهده گرفت .در آنجا بود که مجذوب چمدانهاي متنوعي شد که توسط مسافران حمل ميشد.
در سال 1905 او به ايتاليا بازگشت و شروع به فروختن زين و خورجين کرد که موفقيت فراواني در پي داشت .در سال 1938 اولين بوتيک گوچي در شهر رم و دومي در يازده سال بعد افتتاح شد و بوتيکهاي ديگر يکي پس از ديگري در سراسر شهرهاي جهان گشايش يافتند . تمامي اين مراکز توسط پسران گوچي به نامهاي آلدو (‏Aldo‏ ) يوگو (‏Ugo‏ ) و رودولفو (‏Rodolfo‏) اداره ميشد.در سال   گوچي مرد و مديريت گوچي به پسرانش رسيد .ماريزيو در سال 1989 مديريت گوچي را به عهده گرفت پنجاه درصد سهام شرکت به او تعلق داشت و پنجاه درصد ديگر به شرکت اينوست کروپ ‏Investcrop‏ از کشور بحرين فروخته شد .در سال 2001 گوچي تحت مديريت فورد ، استلا مک کارتني ‏Stella Macartheny‏ را تامين مالي کرد تا از مارک خودش استفاده کند .در مارس 2004 الساندرا فاسچينتي ( ‏AlessandraFacchinetti‏ ) به عنوان مدير جديد گوچي منصوب شد .

او در سال 2000 به گوچي پيوست و 4 سال در کنار فورد کار کرده بود و در اين مدت بود که فورد به استعداد درخشان وي در طراحي لباسهاي فاخر شب پي برد. بعد از گذشت يک سال وي به خاطر عدم توافق با مديريت شرکت استعفا داد و فريدا جيانيني (‏Frida Giannini‏) جاي او را گرفت ..طبق نظر سنجي انجام شده توسط موسسه تحقيقات علمي تجاري نيلسن گوچي به عنوان مطلوب ترين و محبوبترين مارک فشن دنيا برگزيده شد. ‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا