اخبار فرش ماشینی

مجهزترين واحد توليد پوشاك به روش نانو راه‌اندازي مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مجهزترين و بزرگترين واحد توليد انواع البسه به روش نانوتكنولوژي با همكاري ايتاليايي ها در ايران راه اندازي مي شود.‏
احسان نظري، مدير طرح مجهزترين واحد توليد پوشاك به روش نانوتكنولوژي در كشور اظهار داشت: بزرگترين واحد توليد البسه با همكاري يك شركت ايتاليايي به روش نانوتكنولوژي در ايران راه اندازي مي شود كه در فاز اول و دوم مجموعا 750 ميليارد ريال سرمايه گذاري خواهد شد.

وي افزود: براساس اهميت صنايع پوشاك در دنيا كميسيون آمايش استان قم به دليل ارزش افزوده مناسب و اشتغالزايي بالا اين طرح را به تصويب رسانده است، اين درحالي است كه احداث كارخانه هاي توليد پوشاك به روش صنعتي با تكنولوژي روز دنيا مي تواند راهكاري جهت افزايش صادرات غيرنفتي كشور باشد.
وي تصريح كرد: هم اكنون تركيه سالانه حدود 80 ميليارد دلار در بخش صادرات پوشاك و نساجي فعاليت دارد كه اين رقم 76 درصد از كل ميزان صادرات اين كشور را شامل مي شود.
به گفته نظري علت اصلي رسيدن به چنين جايگاهي در صنعت پوشاك تركيه استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا و مواد اوليه مرغوب در سطوح كيفي جهاني است كه در نهايت منجر به شكوفايي در بازار عرضه و تقاضا به صورت برنامه ريزيهاي ميان مدت و بلندمدت مي شود.

وي ادامه داد: بر اين اساس از جمله فاكتورهاي برجسته پروژه مشترك ايران و ايتاليا، استفاده از ماشين آلات تمام اتوماتيك و مدرن ايتاليايي مطابق با تكنولوژي روز دنيا خصوصا تكنولوژي نانو داينگ جت است.
به گفته وي چشم انداز اين پروژه حركت به سمت برند و اعتماد سازي در صنعت پوشاك و مد است به طوريكه جايگاه پوشاك ايراني با كيفيت بالاتر و قيمتي مناسب تر از محصولات مشابه ارتقا يابد. ‏
منبع خبرگزاري فارس

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا