مد و پوشاک

مرگ الکساندرمک کوئين، طراح مد بريتانيائي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

جسد الکساندرمک کوئين، طراح مد بريتانيائي که‎ ‎برخي از معروف ترين چهره هاي هنري جهان از جمله سارا جسيکا پارکر، رياناو گاگا از‎ ‎مشتريان طرح هاي غيرمعمول او محسوب مي شدند درآپارتمان او در لندن پيدا‎ ‎شد‎.‎

جسد الکساندرمک کوئين، طراح مد بريتانيائي که برخي از معروف ترين چهره هاي هنري جهان از جمله “سارا جسيکا پارکر”، “ريانا” و ” ليدي گاگا” از مشتريان طرح هاي غيرمعمول او محسوب مي شدند درآپارتمان او در لندن پيدا شد. دليل مرگ مک کوئين   40 ساله ظاهرا خودکشي بوده است.

سامانتا گارت، سخنگوي شرکت مد الکساندر مک کوئين به خبرنگاران گفت که بدن بي جان الکساندرمک کوئين صبح روز پنج شنبه در منزل مسکوني او کشف شده است. گارت به خبرنگار آسوشيتد پرس گفته است:” ما هيچ گونه اطلاعات ديگر در اطراف چگونگي مرگ او دردست نداريم.”

پليس اسکاتلنديارد در يک اعلاميه عمومي در رابطه با واقعه مرگ يا خودکشي الکساندر مک کوئين نوشته است:”ما صبح روز پنج شنبه در حدود ساعت ده و نيم بامداد توسط ماموران سرويس آمبولانس به آدرسي درلندن فراخوانده شديم. جايي که بنا برگزارش اين ماموران جسد مردي به نام الکساندر مک کوئين به دست آمده است. خانواده و نزديکان مک کوئين بلافاصله از اين مسئله باخبرشده اند و بررسي هاي مقدماتي نشان مي دهد که واقعه مشکوکي در رابطه با مرگ آقاي مک کوئين جريان نداشته است.”

هنوز جزئيات کامل در رابطه با مرگ مک کوئين اعلام نشده است اما روزنامه بريتانيائي “ديلي ميل” درخبري که در مورد اين واقعه منتشر کرده است نوع خودکشي را حلق آويز شدن اعلام کرده است.

الکساندرمک کوئين که به خاطر طرح هاي تازه، مدرن و غيرمتعارف خود يکي از برجسته ترين طراحان مد جهان به شمار مي رفت، درسال  2003 توسط ملکه اليزابت دوم عنوان سرکرده روند تازه اي از مد در امپرطوري بريتانيا را به دست آورد.‏

الکساندرشولمن، اديتورمجله مد “ووگ”بريتانيا به خبرنگاران گفت:” مک کوئين يکي ازمستعد ترين و تاثيرگذارترين طراحان مد جهان به شمار مي رفت که بسياري از مدسازان موفق امروز از رهروان راه او به شمار مي روند. او از يک طرف دست به ايجاد طرح هاي چشمگير و مدرني  مي زد که در شوهاي مد لباس با آخرين تکنولوژي، همراه با نور وصدا و پخش موسيقي حيرت همگان را برمي انگيخت و يا به سادگي طرح هايي را ارائه مي داد که نمايانگر نبوغ سرشار او بودندو هرزن موفقي در جهان آرزوي پوشيدن لباس هاي او را درسرمي پروراند.”

مک کوئين آموزش هاي اوليه خود را در کالج مرکزي هنرهاي طراحي”سنت مارتين” به اتمام رساند که به عنوان يکي ازمراکز آموزشي کشف استعدادهاي جوان درصحنه طراحي لباس شناخته شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

اودر ابتداي کار با طراحان سنتي چون “اندرسون و شپارد” و “گيوز وهاوکس” به کار مشغول بود تا بالاخره به ارائه طرح هاي هنري و تئاتري خود به صورت جداگانه پرداخت و در مدت زماني کوتاهي توانست به معروفيت جهاني برسد.

او مدتي به عنوان طراح اصلي دراستوديوي مد لباس “ژيوانشي” درپاريس به کار اشتغال داشت و مدتي نيز به عنوان طراح خلق لباس هاي تازه با “گوچي” همکاري مي کرد.‏

شوهاي مد لباس الکساندرمک کوئين در پاريس به خاطر جلوه هاي ويژه دراماتيک، موزيک و نوع ارائه اين لباس ها از معروفيت ومحبوبيت خاصي برخوردار بود وهمواره يکي از پرسروصدا ترين وقايع ساليانه اين نمايش هاي لباس به شمار مي رفت.‏

دريکي ازاين نمايش هاي مد لباس با تم حفاظت از محيط زيست، مدل هاي مک کوئين با کلاه هايي که از زباله هاي قابل مصرف دوباره ساخته شده بودند به روي صحنه شوي پاريس آمدند و اين مجموعه به شدت مورد توجه حاضران قرار گرفت. آخرين شوي الکساندر مک کوئين در پاريس، مجموعه اي ازلباس هاي “کوکتل پارتي” بود که با ساختاري دقيق و با ظرافتي خاص طراحي و دوخته شده بودند.
مک کوئين با استفاده از عوامل تازه و حتي شوک آور در مد، کارهاي تازه و غيرقابل پيش بيني و گاه حتي جنجال برانگيزي را ارائه مي داد. تا حدي که در جوامع مختلف مد به اولقب “پسرخبيث مد” داده شده بود. اما اين درحقيقت استعداد سرشار مک کوئين بود که اورا تبديل به يک ستاره کرده بود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا