اخبار فرش ماشینی

هدف‌گيري بازار فيلتراسيون، توصيه هايي براي فعالان صنعت بي بافت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تعريف يك استراتژي “پيش به سوي بازار” كليدي است براي توليدكنندگان ‏Roll good

بسياري از كمپاني‌ها به دنبال راهكارهايي هستند تا بتوانند در محاسباتشان در زمينه توسعه محصولاتشان در صنعت فيلتراسيون كه مناسب نياز بازار نيز باشد موفق باشند.
اين راهكارها عموماً يك انقلاب تكنيكي در توليد راه رهبري مي‌كند كه موجب مي‌شود توليدات فيلتري يك كمپاني سازنده ‏Rg‏ مناسب بازار توليد شود. اين مسأله عموماً پس از تست‌ها و بررسي محصول توليد شده نشان داده شده مي‌شود. پس از اينكه خصوصيات لازم براي ‏Rg‏ تأثير شد در مرحله بعد معمولاً به يك استراتژي به سمت بازار و آناليز بازار نياز داريم.
چنين طرحي معمولاً براساس فاكتورهاي زياد مانند: نوع محصول، قابليت رقابت‌پذيري، توجيه اقتصادي آن در بازار و چند سطح در چرخه قيمت‌گذاري طراحي مي‌شود.

معمولاً اين طرح‌ها اگر با حجم سرمايه‌گذاري بالا و ميزان ريسك پائين براي توليد‌كننده ‏Rg‏ نيز همراه باشد مي‌تواند موفقيت خوبي كسب كند.
در اينجا مي‌توانيم چند دقيقه‌اي در مورد گزينه‌هايي كه مي‌تواند براي شركت شما وجود داشته باشد تا موجب هدف‌گيري درست شما در بازار و استراتژي فروش شما شود صحبت كنيم.
گزينه‌هاي مختلف ممكن براي يك توليدكننده ‏Rg
‏- مشاركت با يك توليدكننده بزرگ فيلتر
– مشاركت با يك يا چند توليدكننده رول گود ديگر براي دستيابي به بازار گسترده‌تر
– فروش ‏Rg‏ در بازار آزاد
– فروش فيلتر به صورت مستقيم در بازار

مشاركت با يك توليدكننده بزرگ فيلتر براي فروش ‏Rg

مزيت اين گزينه در توزيع محصول نزد مشتري است (تحويل آسان و بازاريابي ساده) با يك سهم عمده‌اي از بازار. در واقع وجود چنين شريكي بسيار به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد شناخت بيشتري نسبت به بازار پيدا كنيد و در طول مدت شراكت محصولات خود را به راحتي به فروش برسانيد. در نتيجه گسترش اين نوع از وابستگي (همكاري و شراكت) مي‌تواند يك توليدكننده ‏Rg‏ را در بازار مطرح سازد.
در اين موارد ممكن است سود تأمين‌كننده ‏Rg‏ كمتر از سود معمولي آن در بازار آزاد باشد و بايد اين مطلب مد نظر گرفته شود. اما به هر حال سودآوري بلند مدت را تضمين مي‌كند.


مشاركت با يك كمپاني توليدكننده ‏Rg‏ ديگر

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مزيت اين گزينه اين است كه مي‌تواند به حجم فروش قبلي شركت شوك خوبي وارد كند و كانالهاي فروش تازه‌اي را ايجاد كند. همچنين مي‌تواند موجب توسعه خطوط توليد آنها شود و فروشگاههاي آنها را زياد كند. اين استراتژي يك عيب هم دارد. بدين شكل كه باعث كمرنگ شدن برخي پتانسيل‌هاي موجود شده و در طي عمليات فروش ارتباط مستقيم با مشتريان قبلي كمتر مي‌شود. هر چند در برخي مواقع نيز بايد سود بيشتر را فداي حفظ رابطه قويتر مابين دو طر كرد. اما در مجموع اين روش باعث افزايش قدرت توليد و توان رقابتي مي‌گردد و در برخي مواقع مي‌تواند موجب تسخير بازار گردد.

فروش ‏Rg‏ خام در بازار آزاد

در اين روش كمپاني مي‌تواند محصول خود را بطور مستقيم در بازار به فروش برساند. اين گزينه براي كمپاني شما حجمي از مشتريان را فراهم مي‌آورد كه در حجم‌هاي پائين فروش هم پول خوبي مي‌دهند. ارتباط مستقيم با خريدار نهايي مزاياي بيشتري نياز دارد. اما مشكلي كه وجود دارد اين است كه انجام هر دو مرحله توليد و فروش براي يك شركت معمولي كار دشواري است و باعث عدم امكان توسعه توسعه توليدات مي‌گردد. همچنين در اين مورد بحث سرويس‌دهي مناسب به مشتريان جديد از اهميت بالايي برخوردار است.
در اين مجال چند نكته‌اي كه مي‌تواند به كمپاني شما در فروش ‏Rg‏ كمك كند اشاره شد اما همواره راههاي ديگري هم وجود دارد كه بسته به توان مديريت بازاريابي شركت متفاوت است.


با آرزوي اينكه در فروش و بازاريابي محصولات خود خلاق، موفق و البته خوش شانس باشيد.‏
‏ تحريريه صنعت كهن‏
لطفا جهت ارسال مقالات فني بخش منسوجات بي بافت با ما تماس بگيريد. 77656877‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا