اخبار فرش ماشینی

يارانه نقدي به پنبه‌كاران پرداخت مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي از پرداخت يارانه نقدي به كشاورزان پنبه‌كار خبر داد
‏حسين سابقي امروز در گفتگو با خبرنگاراران  در مشهد اظهار داشت: در سال گذشته حدود 52هزار هكتار از اراضي آبي استان اعم از اصلاح‌شده و بومي زير كشت پنبه قرار گرفت.
وي افزود: برآورد مي‌شود كه از اين وسعت حدود 100 هزار تن وش توليد شود.
وي گفت: با توجه به كاهش قيمت جهاني پنبه و كاهش تعرفه واردات اين محصول، كشاورزان پنبه‌كار موفق نشدند محصول توليدي خود را به بهاي مناسب به فروش برسانند.

وي افزود: بنابراين به منظور حمايت از كشاورزان پنبه‌كار مقرر شده به ‌ازاي هر كيلو وش تحويل به كارخانجات پنبه پاك‌كني مجاز ‌كه تا پايان سال 87 تحويل شده‌، مبلغ 375 ريال يارانه نقدي پرداخت شود.
اين‌ مسئول تاكيد كرد: با توجه به كمبود وقت ضروري‌ست كشاورزان پنبه‌كار در اسرع وقت براي ارائه اطلاعات لازم به ‌منظور تكميل فرم‌هاي مربوطه به كارخانجات پنبه پاك‌كني ذي‌ربط مراجعه كنند.
مدير جهاد كشاورزي نيشابور نيز گفت: قنات روستايي دامنجان شهرستان به طول 800 متر و عمق مادرچاه 20 متر پس از گذشت 45 سال بازسازي شد.

علي دهباشيان اظهار داشت: 500 متر قنات يادشده به علت سيل كاملاً تخريب و مسدود شده بود و حدود 45 سال بود كه از آن بهره‌برداري نمي‌شد.
مدير جهاد كشاورزي ميزان آب‌دهي قنوات شهرستان را بالغ بر 9 هزار ليتر در ثانيه دانست و افزود: با بارندگي اين مقدار آب‌ مي‌تواند 18 هزار و 500 هكتار از اراضي سطح زيركشت را آبياري كند و حدود 10هزار خانوار روستايي از مزاياي آن بهره‌مند مي‌شوند. ‏
منبع خبرگزاري فارس

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا