مد و پوشاک

عرضه پارچه های جدید با بافتی سبک

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

عرضه پارچه های جدید با بافتی سبک

هم اکنون ویژگی های فنی پارچه های جدید ampliTex® غنی تر شده است که تحت این شرایط ، میتوانند بخشی از نیاز های صنعت ساخت قطعات ورزشی را همچون دوچرخه سازی برآورده نماید.

این نوع پارچه ها پهن و صاف بوده و با کمک الیاف طبیعی سبب استحکام بیشتر قطعات کامپوزیتی میشوند. این پارچه های سبک وزن ampliTex® ضمن افزایش 20 درصدی استحکام قطعه کامپوزیتی، بعلت داشتن یک استحکام ذاتی فوق العاده ، سبب ایجاد مقاومت بیشتر قطعات در برابر محیط مرطوب میشوند. پارچه ampliTex® نوعی محصول سبک وزن است که بصورت روینگ با پیچ و تاب کم با عملکرد بالا ساخته شده است. این پارچه در انواع 75 ، 100 و 200 گرمی عرضه میشود.

این نوع پارچه های سبک ampliTex® میتوانند بعنوان جایگزین مناسب پارچه الیاف شیشه که به صورت سنتی در ساختار تخته های اسکی روی آب، استفاده میشوند با کاهش 50% وزن مورد استفاده قرار گیرند.

در صنعت دوچرخه سازی نیز این نوع پارچه ها با ایجاد همزمان استحکام و ویژگی مقاومت به رطوبت، فرصت بی نظیری را به تولیدکننده ارائه مینمایند. بدین ترتیب راحتی و ایمنی بیشتری برای مصرف کنندگان فراهم خواهد شد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مترجم: م. تقی زاده- انجمن کامپوزیت ایران

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا