مد و پوشاک

فرش هايي مخصوص کودکان ما

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

بر خلاف کشور ما که فرش ماشيني تعريف خاص و هميشه يکسان خود را دارد و متاسفانه اغلب توليد کنندگان غير خلاقي نيز دارد فرش ماشيني در کشورهاي اروپايي و کشورهاي داراي اين صنعت صنعتي سرشار از ابتکار و نوآوري است .

ازين جمله ميتوان به فرش هاي مخصوص کودکان اشاره کرد. امروزه در ترکيه به عنوان يکي از خلاق ترين صادر کنندگان فرش ماشيني در جهان بعضي از شرکتهاي بافندگي  فرش ماشيني به طور خاص و تخصصي بر روي توليد فرش هاي کودکان تمرکز دارند و در سراسر کشور به تامين فرش هايي ميپردازند که نه تنها سلامت کودک را حفظ ميکند بلکه به عنوان يک ابزار کمک آموزشي و تقويت کننده خلاقيت کودک به شمار ميرود

بي شک مهم ترين فاکتور در فرش هاي مخصوص کودکان حفظ سلامت و بهداشت است.
براي رسيدن به اين هدف معمولا از مواد و پروسه هاي آنتي باکتريال کننده سطح فرش و پشت فرش استفاده ميشود تا بتوانند امکان رشد باکتري ها، ميکروب ها و قارچ ها را در زير فرش ،سطح فرش و لا به لاي پرز هاي آن از بين ببرند.
همچنين اين فرش ها خواص ويژه اي مانند عايق صدا بودن، ضد باکتري بودن، با دوام بودن را نيز دارند. از منظر ديگر توليد کنندگان اين نوع فرش ها اهداف تربيتي و آموزشي خاصي را هم دنبال ميکنند. به طور مثال ميتوان به فرش هايي که به آموزش تابلوهاي راهنمايي و قوانين راهنمايي رانندگي اشاره کرد که چند نمونه ازين نمونه فرش ها را در بخش طراحي هاي فرش مشاهده ميکنيم.
همچنين اين شرکت ها با ارتباط نزديک با مدارس فرش هاي مدارس را با توجه به نيازهاي آموزشي آنها تهيه ميکنند.‏

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا