مد و پوشاک

نمايش لباس ايرانيان از هخامنشيان تا آغاز انقلاب اجرا مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نصرالله قادري قراراست نمايشي تحقيقي و پژوهشي پيرامون لباس ايرانيان از دوره هخامنشيان تا آغاز انقلاب را در تالار وحدت اجرا كند. اين نمايش قرار است به سير تغيير لباس‌ها و تاثير لباس بر شخصيت ‌آدمي بپردازد.

ایلنا: نصرالله قادري، نمايش لباس ايرانيان از دوره هخامنشيان تاآغاز انقلاب را فروردين ماه درتالار وحدت اجرا مي‌كند.

نصرالله قادري‏(نويسنده و كارگردان) با اعلام اين مطلب به خبرنگار ايلنا گفت: سه سال پيش از مركز مد و لباس وزارت ارشاد طرحي به من پيشنهاد شد درباره لباس ايرانيان از دوره كوروش تا آغاز انقلاب. در اين طرح پيشنهاد شد كه در ارتباط با تاثير لباس بر شخصيت افراد و موضوع لباس ايرانيان از دوره هخامنشيان تا آغاز انقلاب؛ متني را براي اجراي نمايشنامه آماده كنم. من نيز نمايشنامه را آماده كردم كه متن آن تصويب هم شده است.

به گفته‌ي نويسنده و كارگردان نمايش “امشب بايد بميرم”، كار تحقيق اين نمايشنامه 6 ماه طول كشيده است.

قادري توضيح داد: در اين متن؛ مفهوم لباس در يك داستان در دوره كوروش بزرگ تا آ‎غاز انقلاب بررسي مي‌شود‏ و اينكه لباس چه تاثيري بر شخصيت افراد و شخصيت افراد چه تاثيري بر لباس مي‌گذارد.
پايان پيام

نويسنده و كارگردان (گاهي اوقات براي زنده ماندن با مرد ) افزود:اين متن را از ساحت روانشناسي اين طور مي‌توان گفت تاثير( برون بر دورن و تاثير درون بر برون) و ازساحت ديني هم لباس معرف شخصيت آدم است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

قادري بيان كرد:اين نمايش با صحبتي كه معاون هنري ارشاد شده است قرار است فرودين ماه در تالار وحدت اجرا شود.

وي توضيح داد: اين اجرا منوط به عقد قرارداد با مركز توسعه هنر‌هاي معاصر است چرا كه اين نمايش نمايش پر هزينه اي است.

اين كارگردان در پايان خاطرنشان كرد: بعد از اجراي اين نمايش قرار است موزه اي از لباس هاي اين دوره از تاريخ ايران راه اندازي شود و اين لباس‌ها به نمايش گذاشته شود.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا