اخبار نساجی

یک خبر خوش بنزینی در راه است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

یک خبر خوش بنزینی در راه است

بعد از عرضه بنزين با استاندارد يورو4 در كشور بايد منتظر ورود بنزين اتانول دار به سبد سوخت كشور هم بود.
یک خبر خوش بنزینی در راه است
به گزارش ايسنا، طبق وعده مسوولان، به طور آزمايشي بنزين اتانول‌دار(E۵) تا پايان امسال در استان خوزستان عرضه مي‌شود.

انتخاب خوزستان به عنوان پايلوت اين طرح به علت توليد اتانول در شركت كشت و صنعت دعبل خزايي و نزديكي اين شركت به انبار شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفت منطقه اهواز است. هم‌چنين بنزين مورد نياز اين طرح از طريق پالايشگاه آبادان تامين مي‌شود.

پيش ازاين دبير انجمن صنفي توليدكنندگان اتانول ايران، اعلام كرده بود كه به منظور عرضه آزمايشي اين نوع سوخت جايگاه‌ها و مخازن مناسب براي نگهداري از آن در اهواز در حال ساخت است.

در ايران ميزان تركيب اتانول با بنزين از پنج درصد شروع مي شود و به دليل اين‌كه موتور اكثر خودروهاي ايراني معمولي است، حداكثر مي‌توان ۱۰ درصد بنزين مصرفي اتانول اضافه كرد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

البته هم‌اكنون در كشور برزيل به دليل بالا بودن توليد اتانول، ۸۵ درصد اتانول و ۱۵درصد بنزين خام تركيب مي‌شود.

گفتني است كه براي تا ۱۵ درصد اتانول در بنزين نه تنها نيازي نيست كه هيچ نوع تغييري در سيستم موتور خودرو ايجاد شود، بلكه جايگاه‌هاي عرضه سوخت هم براي فروش اين نوع بنزين نيازي به تغيير در سيستم ندارند.

** ساخت اتانول از گاز طبيعي براي اولين‌بار در جهان

البته پيش‌ از اين يكي از مديران شركت پالايش و پخش فراورده‎هاي نفتي از توليد اتانول از گاز طبيعي براي اولين بار در جهان خبر داده بود.

اگرچه مي‌توان اتانول را هم از ضايعات كشاورزي و هم از گاز طبيعي توليد كرد، اما توليد اتانول از گاز طبيعي به دليل اين كه ايران دومين دارنده ذخاير گازي جهان بوده، با صرفه‌تر است.

ضمن اين كه از آنجايي كه كشور از نظر منابع كشاورزي غني نيست، در صورت توليد اتانول از ضايعات كشاورزي، توان توليد اين محصول براي مدت طولاني امكان‌پذير نخواهد بود، بر همين اساس تصميم گرفته شد كه اتانول از گاز توليد شود.

به گزارش ايسنا، اتانول بهترين مكمل بنزين است كه مشكلات زيست محيطي ساير مكمل‌ها را ندارد. با اجراي اين طرح به جاي استفاده از سرب و MTBE براي به‌سوزي بنزين و به جاي افزودن مكمل براي افزايش عدد اكتان بنزين از اتانول استفاده مي‌شود.

از ديگر مزاياي استفاده از اتانول در بنزين مي‌توان افزايش بهره‌وري موتور و كاهش مصرف سوخت عنوان كرد. البته وجود تمام مزايا اين مكمل، كاهش گازهاي گلخانه‌اي(GHG) از مهمترين دليل استفاده از اتانول در بنزين است؛ به طوري كه اگر اتانول ۱۰ درصد در بنزين استفاده شود، ۴.۲ مگاتن گازهاي گلخانه‌اي كم مي‌شود كه معادل خارج كردن يك ميليون خودرو از جاده است.

اشتراک رایگان سالانه مجله کهن

جهت دریافت اشتراک رایگان سالانه مجله نساجی و فرش ماشینی کهن در فرم زیر ثبت نام کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا