اخبار نساجی

زيرگذر بازار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اختياردهي به وزير براي منع واردات
اعتماد|بنا بر تصويب هيات وزيران و به پيشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، اين وزارتخانه مجاز خواهد بود از واردات كالاي غيرضرور جلوگيري كند. اين مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت را مجاز مي كند از ثبت سفارش و واردات كالاهاي غيرضرور و داراي مشابه ساخت داخل با تشخيص وزير صنعت، معدن و تجارت جلوگيري كند. اين مصوبه به تصويب معاون اول رييس جمهوري رسيده است.

تشكيل كميته تنظيم بازار در آستانه نوروز
ايسنا|رييس كل گمرك ايران از تشكيل كميته يي براي تنظيم بازار شب عيد و سهولت تامين نياز مصرف كنندگان خبر داد. عباس معمارنژاد گفت: تشكيل اين كميته با هدف تسهيل تشريفات گمركي در پايان سال است و اين كميته شرايط ترخيص نسيه را فراهم مي كند تا به اين طريق نياز مصرف كنندگان كالادر كشور تامين شود. وي بر ضرورت حمايت از مصرف كننده تاكيد كرد و افزود: سازمان گمرك يكي از سازمان هاي تاثيرگذار در جريان هدفمندي يارانه ها بوده و در اين زمينه نقش بسزايي داشته، به نحوي كه در جهت ترخيص كالاهاي اساسي تسهيلات ويژه يي را در نظر گرفته است كه تسهيلات دريافت نسيه حقوق ورودي از كالاهاي وارداتي از جمله آنهاست. معمارنژاد در ادامه به تدوين نقشه راه گمرك نوين اشاره كرد و گفت: فاز اوليه كار را كه طراحي مفهومي است، از يك ماه قبل شروع كرديم و در حال تدوين نقشه راه گمرك نوين هستيم كه ظرف پنج ماه آينده مشخص مي شود و دو سال و نيم هم براي اجراي آن در نظر گرفته ايم.

عرضه كالاهاي اساسي در خراسان رضوي
شانا|رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: تمام اقلام مورد نياز نوروزي مردم اعم ازكالاهاي مصرفي و بادوام با قيمت مناسب در نمايشگاه هاي بهاره عرضه مي شود.

«علي صفرزاده» با بيان اين مطلب افزود: هم اكنون بيش از 5 هزار و 719 واحد صنعتي و معدني در استان خراسان رضوي در گروه هاي صنعتي غذايي، غيرفلزي، فلزي، معدني، نساجي و چرم، برق و الكترونيك، شيميايي و سلولزي درحال توليد هستند كه علاوه بر تامين كالاهاي مورد نياز استان و بخش عمده يي از ساير استان ها، اقلام توليدي خود را به اقصي نقاط جهان نيز صادر مي كنند. رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوي در ادامه با اشاره به عرضه توليدات صنعتي استاندارد و باكيفيت استان در نمايشگاه هاي بهاره و ساير مراكز عرضه و فروش كالاكه در راستاي حمايت و صيانت از توليد صورت گرفته است، گفت: عمده اقلام عرضه شده در اين مراكز شامل پوشاك و البسه، كيف وكفش، روغن نباتي، آجيل و خشكبار، شيريني و شكلات، فرش و موكت، لوازم خانگي، انواع نان صنعتي و ساير فرآورده هاي آردبر، لبنيات و فرآورده هاي لبني، چاي، قندوشكر و انواع لوازم آرايشي و بهداشتي است.

قيمت روغن نباتي امسال تغيير نمي كند
اعتماد| رييس انجمن روغن نباتي كشور گفت: تا پايان سال به هيچ وجه قيمت روغن نباتي تغيير نخواهد كرد و قيمت درج شده روي بسته بندي ها ملاك براي فروش اين كالاخواهد بود. ابوالحسن خليلي افزود: انجمن روغن نباتي اعلام مي كند هيچ گونه افزايش قيمتي تا پايان سال لحاظ نمي شود و در اين راستا، هرگاه سياست جديدي در نظر گرفته شود، با رايزني با سازمان حمايت از مصرف كنندگان و توليدكنندگان و وزارتخانه خواهد بود. وي همچنين گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز و همچنين افزايش قيمت جهاني روغن نباتي ممكن است قيمت تحت تاثير اين عوامل قرار گيرد اما قطعا اين تغييرات به صورت كارشناسي شده و با هماهنگي كامل با ارگان هاي ذي ربط روي قيمت تمام شده كالالحاظ خواهد شد. خليلي، سياست ثبات در ارز را از مواردي دانست كه بايد به ويژه در ايام پاياني سال مورد توجه قرار گيرد. وي در ادامه با اشاره به التهابات ارزي در يك ماه گذشته و عدم شفافيت روند تخصيص ارز از سوي بانك مركزي افزود: اين نوسانات نگراني هايي را در ذهن مصرف كننده موجب مي شد. رييس انجمن روغن نباتي كشورگفت: با توجه به سياست دولت مبني بر تخصيص نرخ ارز مرجع براي كالاهاي اساسي، روغن خام كارخانجات نيز با نرخ 12260 تعيين و تامين ارز شد. خليلي گفت: همچنين اقدامات موثري درباره گشايش اعتبارات اسنادي، ورود كشتي ها و تخليه روغن خام در مبادي ورودي كشور صورت گرفت كه اميدواريم با تدابير اخذشده، اين بخش از صنعت با مشكلي مواجه نشود. رييس اتحاديه روغن نباتي در ادامه با بيان اينكه برندهاي معروف، بيش از 60 تا 70 درصد سهم بازار را در اختيار خود دارند، افزود: خوشبختانه حضور پررنگ توليدكنندگان قديمي در بازار به خوبي مشهود است. وي در ادامه با تاكيد بر بي تفاوتي نسبت به برخي شايعات تاكيد كرد: وفور روغن نباتي در قفسه هاي مغازه ها و فروشگاه ها و عرضه مداوم اين كالااز سوي واحدهاي توليدي در يك ماه گذشته، به مصرف كنندگان اين اطمينان خاطر را مي دهد كه از عرضه روغن نباتي در كشور نگران نباشند. خليلي همچنين با بيان اين مطلب كه روغن نباتي براي ماه هاي پاياني سال به صورت ويژه و در قالب فروشگاه هاي زنجيره يي و عرضه مستقيم كالادر حال عرضه است، تاكيد كرد: عرضه روغن نباتي با تخفيف 6 درصدي در سطح فروشگاه هاي زنجيره يي و مراكز تامين كالايكي از اقداماتي است كه در رسيدن خواسته هاي مردم به حاشيه امن موثر خواهد بود. وي در ادامه سخنان خود يادآور شد: با توجه به سرانه مصرف در كشور و براي رسيدن به تعادل در تنظيم بازار، به حدود 100 تا110 هزار تن روغن نباتي توليد شده و آماده براي توزيع نياز است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

روزنامه اعتماد، شماره 2340 به تاريخ 7/12/90، صفحه 6 (چهار سوق)

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن